BEST INTERNET 2014: sisu- ja videoturundus

BEST INTERNET 2014 konverents jätkus täna sisu- ja videoturundusega. Järgnevalt ülevaade Palle Diederichsen (MediaCom), Silver Vohu (SEB) ja Rando Rannus (SmartAd, Nami-Nami retseptikogu) näitel.

Palle Diederichsen (MediaCom)

Best Internet 001

Sissejuhatuseks – shitload of content is coming in a video form ehk üha rohkem sisu pakutakse ja hakatakse pakkuma video formaadis.

Viraalsus on väga harv nähtus a’la ALS. Kuid Red Bull, Volvo Trucks, Evian jt on lisaks sisuloomele panustanud palju ka selle levikule. Content is king, distribution is Queen. Püksid on kuninganna jalas.

Snickers SuarezKohene reageerimine saab üha tähtsamaks. A’la Snickers tegi reklaami peale seda kui üks jalgpallur teist hammustas. Trende tasub järgida ning oma seotud sõnumeid pakkuda.

Sisu peab olema hea või see ei huvita kedagi. Eksisteerivad erinevad formaadid – inspireeriv, informeeriv ja kaasav.

Brändidest saavad kirjastajad ehk turundustiimid saavad üha rohkem toimetusteks.

Silver Vohu (SEB)

Best Internet 003

Oluliselt lihtsamaks ja odavamaks on läinud oma meediakanalite loomine, turundajatel on ajakirjanikelt palju õppida. Sisuturundus on maratonijooks.

3 küsimust:
– kuidas tagada, et sisu on jätkusuutlik?
– milline on toodetud sisu roll äri toetamises?
– kuidas looa mitte ainult sisu vaid ka lugejaid?

Rando Rannus (Nami-Nami näide)

“Kes teab kuidas teha majoneesi?” 

httpv://www.youtube.com/watch?v=9eJvG-vvAyA

Kuidas kasutada bränditud sisuloomet videos? A’la mõne uudse toote kasutamine toiduretseptis. Esimene jaotuskanal on Nami-Nami Facebook, Google on long-tail jaoks.

Hetkel on kasutusel rohkem teksti- ja pildimaterjal, videote tootmise kulu on suur.

Lasse Rouhiainen, videoturunduse workshop

Näide Eestist:

httpv://www.youtube.com/watch?v=ncXEdtx1vj0

Eha-Kai rääkis, miks selline video tehti. 2 päeva treeningut võeti videosse. Reageeriti: http://www.wearehappyfrom.com (hetkel ainus Tallinna kohta). Hetkel Nortic Hotel Foorumi populaarseim video, plaanitakse järge.

Videos kasutati ära koostööparntereid, kes olid olulised videopalli veerema lükkamisel.

Videoturunduse kolm faasi: planeerimine, filmimine ja levitamine. 

Planeerimine:

  • Kes on ideaalne klient? Vanus, asukoht, huvid, külastavad veebilehed.
  • Mõtle välja 5 ideed how-to videote tegemiseks.
  • Case study videod edukatest klientidest.
  • Mida inimesed küsivad toote või teenuse kohta. Vasta nendele videos.

Call to action video lõppu. Landing page on parem kui veebileht võimalusel lisa telefon või muud kontaktid.

Gerry Oginiski – advokaat, kes teeninud 8,6 miljonit dollarit YouTube abil. Õpetab kliente spetsiifilistel teemadel, teenib ära usalduse ja sellega ka kliendisuhte.

Video salvestamine. Ka tellijana on hea teada salvestamise põhitõdesi. Lihtsamaid klippe tee mobiiliga.

Promotsiooni eelarve planeeri juba tootmise juures. Kasuta SEO-d, YouTube reklaame ja remarketingi, Facebooki puhul Powereditori.

Workshopi lõpus avaldasin ka mõned mõtted ja soovitused: 

Videosisu puhul tasub juba enne loomist mõelda, kuidas vaatajad selleni jõuavad ning mida nad pärast vaatamist teevad (liiguvad edasi veebi- või kampaanialehele, liituvad kanaliga, vaatavad järgmist videot vms). Erinevad platvormid vajavad erinevaid lahendusi.

Facebooki laetud video saab kiirema, kuid lühiajalisema tähelepanu, YouTube video eelis on pikaajalisem tähelepanu, SEO, YT kanali sisuloome, kvaliteetsem pilt jne.

Video lõputiitrid ei huvita kedagi, v.a. neid, kes nendes nimetatud on. Tiitrite asemel kasuta parem üleskutseid kanaliga liitumiseks vms. Kinnitatud veebilehe puhul saad selle linkida ka otse YouTube videosse.

Jõulutervitus tee personaalne. Näiteks mõnel kollektiivi väljasõidul võta päkapikumütsid kaasa ja lase kõigil korraga häid jõule ja head uut aastat soovida. Paremaid kliente võid ka isiklikult tervitada.

Videos mitmete inimeste kasutamisel võta kõigi kontaktid ja jaga videot esmalt nendega.

Kokkuvõte

BEST INTERNET on kindlasti vajalik, kuid osade tuttavate esmase tagasiside kohaselt mitte ülemäära eriline sündmus.

Programmi oluline osa on Aasta Digitegijate väljakuulitamine, kuid kahjuks on Eesti turg ja turunduseelarved tihti liiga väikesed, et midagi suurt siin teha. Kui võitjatest kedagi välja tuua, siis “Kartulid ja Apelsinid” teleseriaalile tehtud ristmeedia lahendus, kus ühele peaosatäitjale on loodud eraldi veebi– ja Facebooki fännileht. Lõpuks ometi arenevad lood ka väljaspool Eesti teleekraani.

Kokkuvõttes on hea see, et (kliente) huvitavast sisuloomest, olgu see pildi-, teksti- või videoformaadis, räägiti. Loodetavasti said osalejad sellest inspiratsiooni sisuturunduse maratonijooksuga tegeleda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga