Autoremont – videosisuga konkurentsieelis?

Märksõna “autoremont” saab Google Keyword Tooli andmetel igakuiselt 4400 kohalikku päringut ehk tegemist on Eesti mõistes suhteliselt populaarse otsinguga. Seda kinnitab ka asjaolu, et Google AdWordsi ehk tasulist otsingutulemustes väljatulemist kasutab vähemalt 10 ettevõtet ning mitmed on end paigutanud ka Google kaardiotsingule.

Videosisuga konkurentsieelis?

YouTubest ja Google videootsingust leiab vaid mõne üksiku eestikeelse video, näiteks kellegi Taffmanni kontole laetud (tõenäoliselt ALO TV?) slideshow-reklaamklipp Ennu Autoremondile. Teisi reklaamvideosi või kasuliku sisuga õppevideosi, stiilis “Kuidas vahetada plokikaane tihendit?” või “Mida peaks teadma mootoriõli valikul?”, eestikeelsena ei leia. Inglise keeles on ainuüksi Car Repairiga tegelevaid videokanaleid üle 1600.

Üks remondimees USA-s võttis käsikaameraga oma igapäevatöö ehk õlist kuni hammasrihmade vahetuseni, videosse ning jagas teadmisi teistega. Tulemusena ei hakanud kliendid kodugaraažis remonti ise tegema, vaid töökoja tuntus suurenes sedavõrd, et ajad olid mitu kuud ette broneeritud.

Õppevideod sobivad ka automüüjatele – näiteks allolevalt lihtne õpetus Nissan Juke kojameeste vahetusest:

httpv://www.youtube.com/watch?v=PeC4TO9ZmZE

Kiire ülevaatus Google otsingutulemuste seas näitab, et valdav enamus autoremondiga tegelevaid ettevõtteid kasutab veebilehte vaid kontakti andmiseks ning teenuste ja hinnakirja tutvustamiseks. Oma ajaveeb või uudistenurk on vaid mõnel üksikul ja sealgi viimane lugu eelmisest aastast (ehk tekib küsimus, kas ettevõte ikka tegutseb?).

3 põhjust video kasutamiseks

1) Eristumine ja usaldusväärsus. Olla Eestis esimene või ainus töökoda, kes pakub klientidele video näol kasulikku sisu tähendab kindlasti olulist tuntuse ja usaldusväärsuse tõusu ning seeläbi ka müügi kasvu.

2) Lihtsus ja efektiivsus. Õppevideo ei pea olema Hollywoodi filmikvaliteedis – põhimõtteliselt saab lihtsama klipiga ka mehhaanik Enn hakkama ning lisaks on  video abil oluliselt parem selgitada, kuidas enne plokikaane vahetust “-” klemm eemaldada ja jahutusvedelik välja lasta.

3) Tõus otsingumootorites. Autotemaatilisi märksõnu on (milles ka AdWordsi ehk tasulisi võimalusi kasutatakse) on mitmeid: rehvivahetus, auto värvimine, varuosad jne. Kui videod optimeerida erinevatele märksõnadele, siis on võimalik paljude populaarsete märksõnade seas esimeste sekka saada.

Kokkuvõte

Autoremont on paljude teenusepakkujatega valdkond, milles interneti-, eriti sisuturunduse võimalusi kasutavad vähesed. Kvaliteetse (video)sisu pakkuja eristuks sellega teistest ning saaks olulise konkurentsieelise.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian