Autode rent ja müük video abil

Mõni aeg tagasi ilmus Ekspressis artikkel, kuidas Võru firma aitab USA autodiileritel videote tootmise, levitamise ja optimeerimise abil klientideni jõuda. Kuigi Eestis ei ole otsingumootorid autode ostmisel niivõrd tähtsad kui USA turul, on siiski imelik, et video võimalusi autode müügi- ja renditurul niivõrd vähe kasutatakse.

Turg on konkurentsitihe

Autosi müüakse Eestis isegi rohkem kui kinnisvaraobjekte, mille müüki annaks samamoodi video abil tõsta. Näiteks Auto24.ee portaalis on kasutatud ja uusi sõidukeid müügis kokku üle 30 000, samal ajal on City24.ee korteripakkumisi ca 16 000.

Ka autode remonditurul ei kasutata videoturunduse võimalusi, kuigi lihtsate ja soodsate vahendite ja tehnikatega saab autoteemaliste märksõnadega ka Google esilehele.

Tõus otsingumootorites

Google Keyword Tooli andmetel otsitakse Eestis igakuiselt üle 12 000 korra märksõna “auto rent” ja ligi 10 000 korda märksõna “autorent”.

Üle 10 ettevõtte ostab Google AdWordsi teenust, et otsingutulemustes etteotsa saada, kuid videote kasutamine on praktiliselt olematu, kiire otsinguga leidsin AvisAutorendi YouTube kanali, kus ainus video on üles laetud 2 aastat tagasi ning veidi parema MiniRendi tutvustusvideo, mis pole samuti korralikult optimeeritud:

httpv://www.youtube.com/watch?v=vSyrqrJTSDk

Video võimaldab otsingumootorites väga lihtsate tehnikatega esimeste seas välja tulla, loe sellest lähemalt tasuta “Videoturunduse käsiraamatust“.

Usaldus

Kasutatud autode turul on paljud masinad müüjate sõnul eelnevalt olnud 60-aastase Saksa kirikuõpetaja omandis, kes sõitis sellega vaid pühapäeviti. Üldjuhul ei ole peale müügi sooritamist müüjat võimalik enam ka kätte saada.

Autode müügiga ausalt ja igapäevaselt tegijad võiksid mõelda personaalse müügivideo peale, kus oma ettevõtet ja teenuseid või auto seisukorda ja olemust paremini kirjeldada.

Sõiduvahendi ost on suuresti emotsionaalne otsus, ehk me ostame parema meelega, kiiret, vastupidavat, mahukat jne autot kui tehnilisi andmeid. Video annab parema võimaluse müügipakkumise emotsionaalsemat osa rõhutada.

Ostetud telesaate kasutamata võimalused?

Mitmed autofirmad kasutavad liiklussaateid reklaamkanalina ehk on küll ostnud teleprogrammis mõneminutilise reklaamjutu, kuid ei mõtle interneti videokeskkondade kaudu selle levitamisele.

Siiski, näiteks Maanteeamet kasutab auto- ja liiklussaates “Stop” olnud videoklippe edukalt oma YouTube kontol.

Kokkuvõte

Sõidukite rendi- ja müügiturg on konkurentsitihe valdkond, milles on oluline osa turundusel internetis. Kui veebilehed on olemas kõigil auto rendi- ja müügiettevõtetel ning paljud kasutavad ka Google Adwordsi jt internetiturunduse vahendeid, siis video kasutamine on Eesti turul pea olematu.

Video tõstab tähelepanu Google otsingutulemustes, näitab ettevõtet usaldusväärselt ning selgitab müügipakkumisi emotsionaalselt.

Pakume auto müügi- või renditeenusega tegelevatele ettevõtetele tasuta interneti-, sotsiaalmeedia- ja videoturunduse lühikoolitust, vajadusel soodsat video tootmise teenust. Võta ühendust siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian