Äripäeva jutupliiats

Äripäeva online-versioon alustas nädalat kokkuvõtvate animeeritud arvamusartiklite avaldamist. Esimeses vides räägitakse talveajast, Taskilast, EASist, Savisaarest, reformierakonnast ja Galojanist. Artiklis olev video on lingitud YouTubest:

httpv://www.youtube.com/watch?v=tDyQ_Ro8fmI

Ühel koolitusel mainis keegi, et Äripäev ongi keskmisele keskastme juhile mõeldud väljaanne, mis ei püüdlegi sügavamate (majandus)analüüside poole, mistõttu visuaalselt lihtsate nädalakokkuvõtete lisandumine ei tohiks olla eriliseks teemaks.

Samas nõustun pigem Äripäeva nädala sisese arvamusartikliga Taskila häbiväärsest hukkamisest, kui videos väljatoodud mõttega. Ka Galojani liigutused peaks olema mõne teise ajalehe veergudel kajastatud.

Soovitused

Kokkuvõttes on ÄP lähenemine Eesti meediamaastikul uudne ja positiivne ning võimalik, et saab järgijaid ka teistest uudistetoimetustest. “Kui Äripäev vahepeal autorile kinga ei anna“, siis allolevalt mõned tehnilised soovitused toimetusele:

  1. Videot kajastatakse kui Äripäeva toimetuse arvamusavaldust (kuna autorit ei ole eraldi välja toodud?). Järelikult võiks see olla Äripäeva ametlikul YouTube kontol. Hetkel asub video YouTube.com/Imepilt kontol, mille ainsaks tegevuseks on kommentaar Julian Assange videole:
  2. Äripäeva YouTube konto aadress on: http://www.youtube.com/channel/UCRm1Fv7nEuHG1grWnxSstDA (jäi meelde?). Kanali seadetest saaks selle lihtsalt muuta YouTube.com/AripaevEE-ks.
  3. Videol ei ole kirjeldust ehk need, kes YouTube kaudu video leiavad, ei saa ühe klikiga minna Äripäeva veebi teisi uudiseid lugema.
  4. Aasta alguses kirjutasin kuidas Eesti online meedia kasutab YouTube võimalusi. Kiire ülevaade näitab, et tänaseks pole palju muutunud. Ehk ÄP muudab?;)

Kokkuvõte

Jutupliiatsi stiil on lahe ja uudne. Võimalik, et ka sobilik. Kui sul mõni tuttav ajakirjanik ja arvad, et talle võiks sellest kasu olla, siis saada talle mõte edasi. Või viska “like”;)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga