Apteeker Melchior 4: Noore Melchiori tagasitulek (AI treiler)

Tegin tehisintellekti abil Apteeker Melchiori 4. osa treileri. Kuna tegemist oli esimese katsetusega, siis kogu asi võttis aega pea kaks tundi. Kui soovid ise mõnda filmitreilerit või miks mitte täispikka mängufilmi luua, siis retsept on selline. 

  1. Loo script. Mõtle ise või lase Chat GPT-l see välja mõelda. 
  2. Loo Midjourney või Dall-E abil pildid.
  3. Pane pildid Runwayml.com abil liikuma. Tasuta saad piltidest luua kuni 4-sekundilisi klippe. 
  4. Tee elevenlabs.io abil tekst heliks või loe ise tekst sisse. Kuna mul on hääl hetkel ära, siis lugesin ise. 
  5. Pane mõne videoprogrammiga liikuvad pildid ritta. Ei ole midagi keerulist. Lisa kindlasti sobiv heli ja heliefektid. Kasutan ise selleks Envato Elementsi (tasuline).

Kommentaarid Melchiori treilerile

Kuidas tundub? Veidi vigane, lühike, udune ehk tavaline kodukootud klipp, milles ei ole mitte midagi erilist.

Kas oleks saanud paremini? Jah. Tasulise Runway abil oleks saanud paremat pilti ja liikumist, lisaks vajab lahendus harjutamist. Veel parema treileri oleksin saanud, kui scripti ja pealelugemisega oleksin rohkem vaeva näinud. 

Kas AI abil võiks filme või treilereid juba luua? Veel mitte. Võibolla mõne BFM-i lühifilmi oma.

Kas pildil on Apteeker Melchiori osatäitja Märten Metsaviir? Ei. Midjourney tegi selle promptile “young man stepping down from medieval ship in medieval Tallinn old town port, rainy autumn day, looking to camera –ar 16:9“. 

Kas kuidagi kiiremini ja lihtsamini ei saa? Saab. Näiteks InVideo tegi minutiga promotile “Make a movie trailer to Apothecary Melchior” valmis selise klipi. Paraku tähendab kiire ja lihtne palju halvemat kvaliteeti.

InVideo ei oska klippe ise luua, vaid võtab kaadrid videopankadest. Aga see aeg, kui saame soovitud klippe AI abil ise luua ja need automaagiliselt kokku panna, on ilmselt palju lähemal, kui arvame. Võimalik, et mõne kuu pärast.

Seda, mis siis saab, kui tehisintellekt suudab prompti põhjal terve mängufilmi valmis teha ning mis mõju võib sellel filmitööstusele olla, ei oska täna keegi öelda.

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian