Algab tasuta YouTube õppeprogramm

YouTube pakub oma sisuloojatele, kellel on oma kontole üles laetud vähemalt 7 videot, tasuta 2-nädalast õppeprogrammi, mis keskendub YouTube OneChannel kujunduslahenduse maksimaalsele ärakasutamisele.

Kursus kestab 3.-16. juunini 2013. Registreeruda saad siit.

YouTube OneChannel kõigile alates juunist

Mõnda aega saadaval olnud YouTube OneChanneli kujunduslahendus muutub alates juunist kõigile kohustuslikuks, mistõttu uuest kujunduslahendusest arusaamine ning selle võimaluste ärakasutamine on kõigile videoturundajatele oluline.

httpv://www.youtube.com/watch?v=SLn85rGUS_w

Kursus kannab nimetus “Maximize Your Channel” ja see on mõeldud YouTube OneChanneli kujunduslahenduse tutvustamiseks.

Kursusel on kolm peamist eesmärki: 

  1. Kuidas saada rohkem fänne ehk kanaliga liitujaid?
  2. Kuidas motiveerida neid kanalit regulaarselt külastama?
  3. Kuidas teha kanal erinevatel ekraanidel visuaalselt atraktiivseks?

Õppeprogrammi eeltööna soovitatakse huvilistel läbi lugeda YouTube Creators Playbook.

Näide: RockSumer25

Ka Eesti sotsiaalmeedia turundajad hakkavad aru saama YouTube kanalite tähtsusest, näiteks täna jagas Postimees, mis eelmisel nädalal ületas oma kanalis 1 000 000 vaatamise piiri, Facebooki lehel RockSummeri YouTube kanalit.

Ürituste turundamine eraldi YouTube kanalite kaudu on Eestis suhteliselt uus nähtus, kuigi videod on emotsiooni loomisel oluliselt paremad kui muud tehnikad.

RockSummeri kanalisse on lingitud muusikavideod mitmetest teistest kanalitest, mis on hea tehnika eelkõige autoriõiguste tõttu.

YouTube kujundused 2012 vs OneChannel

OneChanneli kujundus on mõeldud kanali näitamiseks erinevatel ekraanidel (TV, mobiil, arvuti). Varasem lahendus oli mõeldud peamiselt arvutiekraanile ning tundus sellel parem kui uus – võrdle näiteks tänavakorvpalli kanalit 2012 vs 2013:

Kokkuvõte

Kuigi YouTube siiamaani kestnud kujunduslahendus, mis annab oluliselt parema brändinguvõimaluse arvutiekraanidel, on paljude meelest parem, ei ole võimalik võidelda tuuleveskite, Facebooki Timeline või YouTube OneChanneli uute kujunduste vastu. Tähtis on aru saada selle võimalustest ning mitte üllatuda, kui veel sel aastal veelgi uuem kujundusversioon tekib.

YouTube poolt kasutajate harimine nii playbooki kui erinevate koolitustega on online videohuvilistele kindlasti vajalik ning tasuta kursuse puhul rangelt soovituslik.

Videoturunduse käsiraamatu uus versioon [2.1] on juba trükis, kuid soovides sellesse lisada ka selle õppeprogrammi parimad palad, ilmub see alles juuni lõpupoole.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian