Aastavahetuse telesaated YouTubes

Eestile on kombeks … aastavahetuse eelõhtul vaadata televiisorit. Tõenäoliselt sai vaatajarekordi Tujurikkuja 6. hooaja klipid, millest “Savikas vs Kuzzer” video sai suurima tähelepanu:

httpv://www.youtube.com/watch?v=ckgzWK42UzM

Kui Tujurikkuja esimestel hooaegadel oli palju neid, kes klippe kohe oma Youtube kanalile üles laadisid, siis viimastel aastatel on CatapultFilms ehk Tujurikkuja tootjafirma olnud esimene, kes klipid üles laadis. 2 päeva peale aastavahetust on need YouTubes kogunud juba üle 424 000 vaatamise ehk rohkem kui televiisori vahendusel saadet jälgis.

Tehniliselt ei ole siiski tegemist mitte üleslaadimise, vaid avalikuks tegemisega, sest klipid olid juba varasemalt üles laetud, need lihtsalt tehti vahetult peale nende teleekraanil näitamist, YouTube kanalis avalikuks.

Ka Rahvusringhäälingu menu.err.ee portaalis olid klipid juba varem üleval – näiteks googeldades “Mõnguste” võis leida Riigibussi video lingi varem kui see teleeetris oli. Pidi vaid teadma, mida googeldada;) Avalikuks tulid need siiski õigeaegselt ehk peale telesaadet. Tõenäoliselt teadis seda fakti näiteks Kahvel.ee seltskond, sest Riigibuss.ee domeen suunab just nende veebilehele.

Mida see näitab?

  1. Esiteks seda, et Eesti populaarseimad YouTube kanalid – Rahvusringhääling ja CatapultFilms on aru saanud, et teleekraan ei ole ainuke ekraan, millest soovitakse aastavahetuse videosi vaadata.
  2. Teiseks seda, et niikuinii saab pea kogu teleprogramm olema järelvaadatav YouTubes – miks mitte siis ametlikel kanalitel.
  3. Kolmandaks – kiirus. Video olid juba varem üles laetud ehk nende avalikuks tegemine oli vaid paari kliki küsimus. Ja kes ei sooviks uue aasta esimestel tundidel või päevadel neid internetis järelvaadata, sest aeg, kus järelvaatemist pidi ootama saatekava järgi, on ammu läbi. 

Rahvusringhääling ja nende partnerid on asjast ammu aru saanud. Proovige aga leida erakanalite aastavahetuse teleprogramme nende YouTube kontodelt.

Kokkuvõte

Aastavahetuse teleprogrammid saavad YouTubes järelvaatamisega rohkem tähelepanu kui tele(esi)linastused. Terasemad (video)turundajad juba teavad, mida sellest arvata, teised võivad televiisorit edasi vaadata;)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga