Aasta videoturundaja 2014

SpordihetkAasta lõpp on kokkuvõtete tegemise ja tiitlite jagamise aeg, näiteks homsel pidulikul galal antakse teada spordiaasta parimad tähed ja hetked. Aasta tagasi tähelepanu saanud “Aasta videoturundaja” tiitel läheb väljakuulutamisele ka sel aastal ning seekord on tiitel seotud ka spordiaastaga.

Nominendid:

1) Laulu- ja Tantsupidu 2014 / ERR

Selle aasta suurim üritus – XXVI laulu- ja XIX tantsupidu sai suure kajastuse ka video vahendusel. Selle tegemise käigus toimus ajalooline samm ehk Eesti Rahvusringhäälingu esimene YouTube otseülekanne.

Kuigi YouTube vaatajareitingud oleks võinud kõrgemad olla, sest heli ja pildikvaliteet oli YouTube vahendusel paremad (HD) kui otse.err.ee veebilehelt, siis võimalik, et põhjuseks oli ka ERRi (poliitiline) otsus keelata YouTube videopilt välistel veebilehtedel.

koitSamas, ERRi esimene YouTube otseülekanne õnnestus 3 päevast pea 100% ning esmakordselt olid Laulupeo videod koheselt ka järelvaadatavad, näiteks Tõnis Mägi “Koit” ja kordamisele tulnud “Koit” on tänaseks kogunud pea 140 000 vaatamist.

2) YouTubes Eesti Laulu võitnud “Vanamees”

VanameesYouTubes populaarseks saanud Vanamehe multikad jõudsid sel kevadel Eesti Laulu vaheklippideks ja said kokkuvõttes suurema tähelepanu kui laulud ise.

Vanamehe YouTube kontol on üle 12 200 tellija ja 3,1 miljoni videovaatamise ning on juba teada, et Vanamees on peagi teleekraanil tagasi.

3) Estonianna

3-aastaga on Kohtla-Järvelt pärit, kuid Tallinnas elav Anna Ovsjankina, kelle YouTube konto kannab nime /Estonianna, saanud venekeelsete ilu- ja moevideote tegemisega tänaseks juba üle 258 000 kanali tellija / 27 miljoni vaatamise.

Estonianna YT

Aasta videoturundaja 2014 – SKK

Kõikide väljatoodud ja sellesse listi mitte mahtunud heade näidete / tegijate kõrval, tuleb aga tunnustada tegijat, kes oma suurüritusele pakkus lisandväärtusena videolahendust, mis on saanud üle 320 000 vaatamise / 54 000 unikaalse külastuse.

Jooks Video

Aasta videoturundaja 2014 on MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi, kes SEB Tallinna Maratonil pakkus osalejatel võimalust näha maratonist, poolmaratonist või 10km jooksust personaalset videokokkuvõtet.

Jooks.ee/video veebilehel olev lahendus sai küll peamise tähelepanu koheselt peale üritust, kuid selle külastused ja videote vaatamised jätkuvad tänaseni.

Spordiürituse personaalne videolahendus oli mitte ainult Baltikumis vaid kogu Põhjamaades esmakordne ja kui numbreid hinnata, siis 20 000 osalejaga üritus on saanud üle 54 000 unikaalse külastuse ehk lisaks oli palju neid, kes oma sõprade jooksmist vaatasid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian