9 kommentaari Tallinna reklaamvideole: “See you in Tallinn”

22. märtslil YouTube VisitTallinna kontole üleslaetud reklaamklipp “See you in Tallinn!” on 5-päevaga kogunud juba üle 37 000 vaatamise:

httpv://www.youtube.com/watch?v=N0dt4rJysFQ

Tuntud ja sobiv taustamuusika, ilusad kaadrid Tallinna olulisematest kohtadest, mingis mõttes süzee a’la “Tantsides läbi Tallinna” (kommivargus polnud ehk kohane?) ning viral-efekt läbi jagamiste ja meediakajastuse on teinud sellest ühe parima, kui mitte kõige parema, Tallinnat tutvustava reklaamklipi.

Kuna eile laeti VisitTallinna YouTube kontole veel 3 sarnast videot, siis sellest mõte anda projektile mõned videoturunduse-alased kommentaarid ja soovitused:

9 kommentaari Tallinna reklaamvideole

Jagamine:

1) Esmapilgul ei pannud tähele, et /VisitTallinna Facebooki kontol on videot jagatud, sest seda on tehtud ilma väikepildita ehk Facebookis otsemängimise võimaluseta.

Kes mõttest aru ei saa, siis kummal lingil sa pigem klikiksid – kas üleval- või alloleval:

NB: Facebook “jookseb mõnikord kokku” ehk ei saa aru, et sa soovid artiklit või videot koos pildiga lisada. Sellevastu aitab Facebooki debugger funktsioon.

2) VisitTallinna Facebooki maandumislehel (need mõned päevad, mis seda veel on), võiks samuti video ära vahetada (see vaid ühe koodijupi küsimus ehk minutiga tehtav):

3) Talllinna turismiveebi uudistes uut reklaamklippi millegipärast ei ole, selle leiab vaid videote allsektsioonist.

4) Videote valmissaamisest ja taustast oleks võinud teha sisulise pressiteate, nüüd oli Postimehes/Tarbija24-s kogu kvaliteetuudis vaid alloleva ägeda tekstiga:

Sisu ja süzee:

Mõte video kohta lühianalüüs kirjutada tekkis sellest, et eile laeti VisitTallinna kontole veel 3 videot: “Winter Joy”, “Art and Crafts” ja “Exploring Tallinn”

httpv://www.youtube.com/watch?v=KhfDc3RNbX8

httpv://www.youtube.com/watch?v=nMWZV8xVEZY

httpv://www.youtube.com/watch?v=CNkPuuApm8E

5) Ewerti ja draakonite lugu on hea, aga mitme klipi puhul võiks kaaluda erinevate audiote kasutamist. Aga võimalik, et siin on autoriõiguste/ostmiste teema…

6) Tundub, et Kuukulgur Productioni “Karl, Sakust” (ja Al-Jažeera Productioni “Stella, Egiptusest“) ning Caviar Productioni “See you in Tallinn” kasutavad tuntud “walk-to-the-camera” trikki, kuid viimasesse “Tantsides läbi Tallinna”-stiili see kõige paremini ei sobinud.

Samas – miks mitte teha eraldi 5. klipp stiilis “Kõndides läbi Tallinna”. Materjal on ju olemas…

7) Võimalik, et klippe tuleb veel(?), kuid ka 4 klipi puhul oleks saanud mõelda paremale ajastusele, näiteks iga 2 päeva tagant, või üks iga nädal vms.

8) Mees tantsib läbi linna, aga kus on naised? Eesti on tuntud lisaks ka ilusate naiste poolest, näiteks “Arts and Crafts” video lõpeb kenasti naisega restoranis. Sama oleks ka põhivideo otsa hästi sobinud, sest muusikas oleks sel hetkel sõnad “In the end there is only love…“.

PS: teised videod lõpevad muusikas: “… and then you’re all alone at night“. Inglisekeelsed vaatajad (kellele ka video on rohkem mõeldud) panevad seda tõenäoliselt rohkem tähele.

9) Videod võiks ühendada annotatsioonidega ja videokommentaaridega.

Kokkuvõte

Turismisihtkoha turundus online video abil ei ole midagi uut – pigem hakkavad Eesti sihtkohad sellest rongist maha jääma.

Palju oleneb ka video sisust ja vaadatavusest, näiteks Tallinna klipid on kordades paremad kui eelmisel aastal Pärnule tehtud uinuvas-stiilis reklaamvideod.

Videoturundus tähendab lisaks video tootmisele ka selle jagamist ja levitamist (pressiteated, SEO, sotsiaalmeedia, videokommentaarid jne) – sellisel juhul võib ka neil, 10 000.- EURistel projektidel, parem return of investment olla.

Täiendus 28.03: klipid läksid maksma siiski 64 000. EURi ehk poole rohkem kui 32 000.- jõulutervitus. Videod on kindlasti rohkem kui poole paremad, aga… kas ma olen ainuke, kellel küsimus tekib?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian