AI video viis filmitööstusest 800 miljonit

USA filmi- ja telemogul Tyler Perry peatas peale Sora AI videolahenduste nägemist oma Atlanta stuudio laienemisplaanid, mis oleks maksma läinud 800 miljonit dollarit. “Paljud tööd kaovad,” ütles Perry, kelle sõnul kõige vahetum näide on ehitustöölised ja töövõtjad, kes pikalt planeeritud laiendust oleks ehitama hakanud. 

AI video

AI lahendused on filmitööstuses juba tugevalt sees. Tyler rääkis, et on isegi AI-d kasutanud, mis tegid teda filmis vanemaks. “Ma ei pidanud istuma tunde meigitoolis, kuid see tähendas ka, et mitmete inimeste seni tehtud tööd asendab juba tehisaru.”

Samas see, et mitmete inimeste töö filmitööstuses võib kaduda, tähendab ka seda, et teistele tekib töö, mida ei ole veel olemas. AI ei tee filmis inimest vanemaks, seda teeb inimene, kes vastavat AI lahendust oskab kasutada.

Kokkuvõttes – “800 miljonit ei ole mingi kolm-viiskümmend” või 12,8 miljonit ehk Eesti Filmi Instituudi 2023. aasta kogueelarve, millest veidi alla poole läks tootmisosakonnale ehk erinevate filmilahenduste tootmiseks ning 4 miljonit Film Estonia ehk välisfilmide Eestis tegemise toetuseks. 

Eesti AI filmide toetus

Eile, 1. märtsil andis Eesti Filmi Instituut teada, et “Uued 1-minutilised filmid teemal „AI=TA“ läksid töösse“. 62-st esitatud iseekavandist, valiti välja 15, kes saavad 1200 eurose toetuse.

Kõik oleks tore, kui filmide tähtajaks poleks määratud alles 1. juuni 2024. AI video areneb hetkel tempos, kus sellise tähtaja juures tuleks videot tegema hakata alles nädal või kaks varem enne kella kukkumist. Mingit mõtet ei ole kasutada tänaseid AI lahendusi, kui maikuus võib igaüks teha palju parema lahenduse kordades lühema ajaga.

EFI AI filmikonkurss?

Eesti Filmi Instituut oleks saanud / võiks edaspidi AI filmikonkursite süsteemi muuta, korraldades seda näiteks iga kahe kuu tagant, kuid mitte küsida kavandeid, vaid anda ette vaid teema ja pikkus ning hinnata laekunud tulemusi. 

Sama raha eest, mis just välja jagati (15×1200=18 000 eurot), saaks 6x aastas anda konkursi võitjale 3000 eurose peaauhinna (või I koht 2000, II koht 1000).

2024. toob filmitööstuses suuri muutuseid. Esimest AI mängufilmi näeme tõenäoliselt juba sel või järgmisel kuul. Iga järgmine kuu näeme kindlasti paremat. Filmihuvilistel tasub asuda LTX Studio waiting listi

Kui AI videoteema sind huvitab, siis järgmisena vaata Matt Wolfe videot, milles ta tunnistas, et eksis sel teemal.

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian