60-aastane Eesti YouTube staar

Kas teadsid, et Tallinnas elab 60-aastane Valeri, keda YouTube’is jälgib üle 210 000 inimese ning kelle videod on saanud üle 15 miljoni vaatamise? Eesti juutuuberite edetabelis hoiab ta tellijate arvu poolest kõrget 30 kohta. 

Valeri on füüsiliselt paremas vormis kui enamus Eesti 30-aastaseid mehi, tema videod on peamiselt jooksmisest, toitumisest ja tervislikest eluviisidest. Kuigi Valeri videod on vene keeles, siis kannab ta tihti ESTONIA kirjaga särki ning tema videotest leiab mitmeid tuttavaid asukohti Tallinnas ja Eestis.

Hiljuti otsustas Valeri, et hakkab looma startupi ja tegi selleks videotutvustuse, kus ta rõhutab, et on pärit Eestist. 

Valeri Žumadilovi kohta Eesti meediast midagi erilist ei leia – vaid mõned seeniorspordi tulemused ja üks 2015. aasta ilmselt ERR+ saade, kus ta toitumisest räägib. 

Eesti meedia kajastab piisavalt piisavalt kohalikke kollaseid staare, kes tegelikult oma välimuse, käitumise ega muu olekuga kellelegi eeskujuks ei ole. Aga 60-aastane Valeri Tallinnast, kes YouTube’is on saanud rohkem tähelepanu kui Ringvaade või Pealtnägija, võiks ka eestikeelesele auditooriumile oluliselt tuntum olla.

Aga võibolla mitte, sest isegi keskmisel Eesti 40-aastasel mehel võib pärast Valeri nägemist ja peeglisse vaatamist hakata veidi piinlik… 🙂 

etEstonian