6 soovitust online videote tootmiseks ja levitamiseks

Online videote tootmine ja levitamine on kõige tõusvam trend internetiturunduses 2011. aastal. Video vaatajast saab kõige tõenäolisemalt sinu klient, sest seda on lihtne vaadata ja seedida ehk see ei nõua vaatajalt erilist pingutust.

Video tõstab sinu usaldusväärsust ning hoiab potensiaalsed kliendid kauem sinu veebilehel. Lisaks on online videod väga lihtsalt levitatavad ning nende hoidmine videokeskkondades maksab suurusjärgus mittemidagi.

Videot armastavad ka otsingumootorid, juba täna võib näha, et Google tekstiotsing annab paljudel juhtudel vasteks ka videosi ning tõenäoliselt see muutub aina populaarsemaks. Seetõttu tasub jälgida, mis lisaks teksti ja pildiotsingule on sinu ettevõtte või toote kohta internetist leitav videokujul. Vaata eraldi vähemalt Google videootsingut ja Youtube vasteid.

Järgevalt 6 lihtsat soovitust, mida võiksid sel aastal jälgida oma online videote tootmisel ja levitamisel:

1. Mõtle välja lõppeesmärk

Enne kui hakkad videot tootma, mõtle välja mida sa soovid selle abil saavutada. Sea konkreetsed eesmärgid ja mõtle, mis stiili ja sisuga video selle eesmärgi saavutamiseks kõige paremini kaasa aitavad. Näiteks videouudised, how-to ehk õpetliku sisuga või hoopis meelelahutuslikud videod. Jäta meelde, et online videomaailmas aitab väike huumorimoment ca 90% videote viiruslikule levitamisele palju kaasa.

Sea oma eesmärgid konkreetsed ja mõõdetavad, näiteks 3 kuuga 1000 video vaatamist, 20 kanaliga liitumist, 100 veebilehe külastust. Pane planeeritud eesmärgid kindlasti kirja, pärast esimesi katsetusi oskad järgmiseid eesmärke juba oluliselt paremini seada ning videoturundusest maksimaalse ROI välja pigistada.

2. Panusta video tootmisesse

See, et online videosi saab teha suhteliselt odavalt, ei tähenda, et sa ei peaks sellesse oma aega (ning raha) panustama. Kui soovid teha videot, mida sinu kliendid huviga vaatavad ja teistelegi jagavad, siis tasuks sellega veidi rohkem vaeva näha kui tavalise reklaamteksti või pildimaterjaliga. Usu, pikemas perspektiivis see tasub end ära…

3. Vali hea väikepilt

Seda, kas mõnda konkreetset videot vaadata, otsustavad paljud thumbnaili ehk video väikepildi vahel. Youtube laseb sul valida väikepildi 3 pildi vahel (automaatselt 1/3, 1/2 ning 2/3 pealt), planeeri see hetk juba videot tootes. Vimeol on pildivalikuid rohkem, mõnel teisel kanalil muutmise võimalus puudub.

Vali video väikepilt võimalikult atraktiivne, soovitavalt selline, kus inimene, mitte igav graafik või suvaline ehitis.

4. Mõtle läbi video lõpp ja vaataja edasine tegevus

Kui sinu video on vaadatud lõpuni, siis ütle vaatajale mida ta edasi peaks tegema:
– suuna nad oma toote või teenuse veebilehe,
– facebooki fännilehele või kanaliga liituma,
– järgmist videot vaatama jne.

Video on kõige suurema konversiooniga turunduskanal. Vaataja saab kõige tõenäolisemalt sinu kliendiks pärast video vaatamist. Anna siis talle võimalus!

5. Lae oma video YouTube, oma kodulehele ja mujale

Kuigi videoturundus tähendab kuuel juhul seitsmest videote levitamist Youtubes, vaadatakse paljusi videosi ka muudes keskkondades. Eestis tasub videosi jagada ka näiteks Delfi videos, sest lisaks sealsetele vaatajatele, hindab ka maailma nr.1 otsingusüsteem Delfi videosi Eesti otsingutes väga kõrgelt.

Sinu esmane ülesanne on siiski laadida video oma kodulehele. Võid selleks kasutada nii embed video lisamise võimalust (tõstad sedasi oma video vaatamisi) kui oma videomängijat (saad teha erinevat statistikat veebilehel ja videokeskkondades jagatud vaatamistest).

6. Ära unusta optimeerimist

Video tootmine ja üleslaadimine on suhteliselt kasutu, kui jätad lihtsamad optimeerimistehnikad kasutamata. Lisa videole atraktiivne pealkiri, kirjeldus ja märksõnad. Mõtle hästi läbi, mis märksõnade abil sinu videot võiksid vaatajad internetist otsida.

Kokkuvõte

Online videosi ei tasu teha lihtsalt videote tegemise pärast. Kindlasti tasub välja mõelda pikem videoturunduse strateegia, ehk mis ajal kui palju ja millise sisuga videosi teha ning kuidas neid ja milliste kanalite kaudu levitada. Tasub kindlasti paika panna eesmärgid ning mitte heidutuda esimeste eesmärkide ebatäpsusest.

Online video on vaid üks paljudest turunduskanalitest, kuid sellest tulev boost võib olla paljudele väärtuslikuks täienduseks 2011. aasta eesmärkide täitmisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian