5 soovitust jõulupeo filmimiseks

Vimeo Video School avaldas juba 2 nädalat tagasi õpetliku loo, mida pidada silmas jõulupeo filmimisel. Kuna mitmetel siinsetel lugejatel on tõenäoliselt sama plaan ja kaamera olemas (või kingikotis), siis alloleva 2:45 pikkuse klipi vaatamine on selle omapärasest huumorist hoolimata kindlasti soovitatav:

httpv://www.vimeo.com/32996080

Kokkuvõte:

1) Jõulupidu ei ole filmivõte. Jäädvusta lõbusaidn ja kordumatuid hetki, kuid ära sunni kedagi tegevusi või sõnavõtte video jaoks kordama. Ära lase külalistel mängida, et kaamerat pole kohal ning käituda ettekirjutatud reeglite / stsenaariumi järgi.

2) Ära unusta tipphetki, plaani neid ette. Kindlasti tead sa juba enne pidu, mis võiksid olla peo tipphetked – vanaonu Endel peab traditsioonilise toosti, onupojad avavad kingipakke ja lähevad kaklema, Jõuluvana tuleb tuppa (huvitav, kus Endel samal ajal on?) jne. Aastavahetuse pidu filmides sa ju ei unustaks ilutulestikku?

3) Võta erinevaid vaatenurki. Lähedalt, kaugelt, üle õla jne, kuid võta vaid lühiklipid, ära unusta, et oled ise ka peol ning kogu pidu salvestades sa üritust ise ei naudi, veel vähem selle materjali editeerimist hiljem.

4) Detailid loovad meeleolu. Mõned lähivõtted kuusest, kaunistustest, pakkidest, toidust jms annavad kokkuvõttes videole palju sära juurde.

5) Jõulupidu on pidu. Kui on kaameramehel fun filmida on ka pidulistel lõbus ja vastupidi ja vastupidi.

Miks?

Jõulupidude korraldamine on kordades aeganõudvam (ja kallim) kui selle jäädvustamine – paari minutiline videoklipp sellest mida perenaine on paar päeva lauale ette valmistanud, kuuse toomine, kordumatud emotsioonid kingipakkude avamisel jms on kindlasti väärt filmimist kasvõi nutikama telefoniga.

Pannes video lõppu perekonna jõulutervituse tuttavatele on tegemist ka väga hea ja meeldejääva videopostkaardiga, mida veel enne aastavahetust sõpradele saata. Kindlasti on hiljem pidu ka hea meenutada, kui mitte varem, siis järgmisel jõulupeol.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian