4 võimalust YouTube video vaatajate arvu suurendamiseks (KIA Eesti näide)

Oled tootnud oma tooteid või teenused tutvustava video ja laadinud selle YouTube, kuid mõne nädala või kuu pärast avastad, et sellel on vaid mõned üksikud vaatamised? Selle põhjal arvad, et videote tegemine ja jagamine ei tasu ennast ära?

Tõenäoliselt oled jätnud kasutamata mitmed videoturunduse tehnikad, millest parima ülevaate saad “Videoturunduse käsiraamatust“.

Allolevalt toon välja 4 viisi ja võimalust juba üleslaetud YouTube videote vaatamise arvu suurendamiseks. Näite illustreerimiseks võtsin Postimees.ee esilehelt juhuslikult esimese bännerreklaami tegeva ettevõtte (KIA AUTO AS), kellel olemas ka oma Facebooki fännileht ning YouTube kanal.

KIA AUTO ASi kodulehe esilehel on lingid sotsiaalmeedia kanalitele (Facebook ja YouTube) kenasti välja toodud, samas YouTube kanali link suunab KIA rahvusvahelisele YouTube kontole (youtube.com/KiaBUZZ), kuigi KIA Eestil on ka oma YouTube kanal (youtube.com/KIAEesti).

Soovitan veebilehele lisada mõlemad kontod, näiteks kujunduslikult ühe YouTube logo alla KiaBUZZ, teisele KIAEesti.

Kuigi edasimüüjate veebilehtedelt linki ei leidnud, on võimalik, et KIAEesti YT kanal kuulub mõnele neist ning sel põhjusel Kia.ee esilehelt välja jäetud.

Samas on KIA Eesti kanalil jäetud kasutamata taustapildi lisamine, linkimine, väikepilt jm (tehniliselt on KIA rahvusvaheline kanal siiski Branded Channel, ehk veidi rohkemate võimalustega, kuid taustapildi, pealkirja ja linkide lisamine on ka tavakanalil võimalik).

YouTube.com/KIAEesti vs YouTube.com/KiaBUZZ

vs

Allolevad 4 viisi ja võimalust oma YouTube video vaatamise arvu tõstmiseks on tehtavad maksimaalselt mõne tunniga ehk oluliselt lühema ajaga kui video tegemisele või isegi üleslaadimisele kulunud aeg. Tulemuseks võib olla kordades suurem vaatajate ehk potensiaalsete klientide kontaktide arv.

1) MÄRKSÕNAD

Video levitamise ja levimise aluseks on atraktiivne ja märksõnaline pealkiri ning kirjeldus. “Kia Rio 3door” ja “Kolmeukseline Kia Rio” on kindlasti ebapiisavad kirjeldused / märksõnad ning tõenäoliselt üheks põhjuseks, miks sellel, 2 kuud vanal videol, on vaid 9 vaatamist.

Kindlasti peab video pealkiri ja kirjeldus rääkima video sisust ning sobiva väljamõtlemine ei pruugi olla kõige lihtsam tegevus isegi kogenud copywriterile. Samas tasub erinevaid pealkirju testida ning vastavalt olukorrale muuta.

Google Keyword Tool annab märksõnade leidmisel kõige paremaid soovitusi, kuid tähtis on aru saada, mis otsingusõna potensiaalne klient otsingumootoritesse kõige rohkem kirjutab.

2) CALL TO ACTION

Video vaataja soovitud tegevusele suunamine on online videoturunduse võtmetegureid. Videot ei ole mõtet jagada kui (video lõpus) ei anta vaatajale üleskutset, mida ta võiks/peaks järgmisena tegema.

# Link video kirjelduses – lisa video kirjeldusse link (koos http://-ga) oma kodu-, fänni- või kampaanialehele, et iga huviline saaks ühe klikiga jõuda soovitud tegevuseni.

# Annotatsioonid – lisa video peale kontaktinfo (telefoninumber, veebiaadress, e-mail) või link järgmisele videole, kanaliga liitumisele jne ja vaataja jääb sinuga kauemaks seotuks.

Väga tihti tuleb vaatajale lihtsalt öelda mida ta järgmisena tegema peaks. Eeldamine, et küll vaataja ise selle välja mõtleb, on … optimistlik.

3) TÕLGE / SUBTIITRID

Vaid vähesed kasutavad YouTube videotel subtiitreid, kuigi on rohkem kui 3 põhjust, miks neid lisada. Mõistlik on lisada nii inglise- kui eestikeelsed subtiitrid ning miks mitte mõelda venekeelse klientuuri peale.

4) LINKIMINE, JAGAMINE JA PROMOMINE

Sarnaselt ettevõtete kodulehtede SEO-ga on ka videote puhul oluline kui mitmes kohas on seda lingitud / jagatud. Jagamine, eriti uudistes, tõstab oluliselt ka vaatamiste arvu – näiteks KIA Eesti kanali 1070 koguvaatamisest on kõige populaarsemal KIA Naimo videol sellest ligi pool ehk 431, vaatamist, millest oluline osa (241) on tulnud läbi auto24.ee oleva uudise.

Oma YT kanalil olevate videote jagamine Facebookis on soovitavalt üks esmasemaid tegemisi peale video üleslaadimist. Näiteks vähem kui minut peale selle postituse valmissaamist on sellekohane link juba videoturunduse Facebooki fännilehel.

Kõige efektiivsem on seda järgnevas tehnikas / järjekorras:
1) Laed video YouTube, lisad pealkirja, kirjelduse, lingi ja märksõnad (+ subtiitrid ja annotatsiooni video lõppu?).
2) Kirjutad kodulehele / blogisse uudise, kuhu lingid (embed koodiga) YouTube video (ning/või saadad uudise koos videoga ajakirjanikele / portaalidele a’la Auto24 lugu). Uudise teksti võid lisada ka YT video kirjeldusse.
3) Jagad uudise linki Facebooki fännilehel! NB: ära unusta uudisesse lisamast pilti, sest FB seinal olevad väikepildiga lingid on suurema tõenäosusega klikitavad / jagatavad.

Kui video uudisväärtust palju ei paku või ei ole aega uudise kirjutamiseks, siis YouTube lingi jagamine on samuti efektiivne.

KOKKUVÕTE

Online videoturundus on tõusev trend Eesti turundusmaastikul – üha rohkem ettevõtteid kasutab internetiturunduses online video abi jagades videokeskkondades telesse toodetud reklaame või spetsiaalselt sotsiaalmeedia jaoks loodud videosõnumeid.

Siiski jäävad tihti mitmed lihtsad videoturunduse tehnikad kasutamata, mistõttu kogu vaev (+aeg + raha) video tootmisesse ei tasu ennast ära. Antud loos välja toodud KIA Auto näide on võetud juhuslikult ettevõtete seast, kes internetireklaamile panustavad ning omavad ka sotsiaalmeediakanaleid ning on tehtud heas usus, et sellest on kasu nii KIA uuele turundusspetsialistile kui ehk illustreeriva näite varal ka teistele.

Juhul kui soovid oma ettevõtte sotsiaalmeediakanalitele tasuta soovitusi saada, siis jäta siia kommentaaridesse oma veebi- või fännilehe ja YouTube kanali lingid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian