4 viisi videole call-to-actioni lisamiseks

Selle blogi üks esimesi postitusi pea 2-aastat tagasi oli Call to Actionist (CTA) ehk vaataja üleskutsest tegudele. Allolevas loos vaatame lähemalt 4 viisi, kuidas videole CTA lisada.

Eesmärk

Video tootmine on alati seotud ajaliste ning rahaliste kuludega, mistõttu on tähtis, et video täidaks oma eesmärki. Selleks võib olla vaataja suunamine oma kodu-, kampaania- või fännilehele, järgmist videot, esitlusloendit või kanalit vaatama, kommentaari jätma, videot jagama vms.

Kõige lihtsam viis vaataja panna eesmärki täitma on seda talle öelda või näidata. Mida selgemini on seda tehtud, seda suurem tõenäosus, et vaataja saab kliendiks.

1) Lisa CTA otse videosse

Üldjuhul on CTA video lõpus ehk kõigepealt pakutakse vaatajale sisu seejärel kutsutakse tegevusele informatiivse video puhul stiilis “See on meie toode või teenus -> kliki siia, et seda osta!”. Õpetliku sisuga videote puhul lugu sama “Vaata kuidas teha lipsusõlme – > tule meie poodi, et osta uus lips”.

YouTube staar Ray William Johnson ütleb kutsub iga video lõpus üles kanaliga liituma või järgmist videot vaatama. Ilma selleta oleks tal kindlasti alla 5,8 miljoni video tellija.

2) Märkused ehk annotatsioonid

YouTube videotele on video muutmise keskkonnas võimalik lisada siselinke ehk märkuseid, mis paraku on vaid YouTube sisesed. Sellest hoolimata võiks neid kasutada kutsumaks kanaliga liituma või järgmist videot vaatama.

3) Lingid kanalis ja video kirjelduses

Ainuke võimalus YouTube video vaataja oma ühe klikiga YouTubest välja (oma kodu-, fänni- või kampaanialehele) saada, on lisada link täiskujul video ja kanali kirjeldusse.

Link kanalis:

Link video kirjelduses:

Nimekiri ettevõtetest, kes on jätnud selle võimaluse kasutamata nii videotes kui kanalis on pikk, näiteks Elisa, Maanteeamet ning pea kogu Eesti online meedia.

4) Kasuta Viewbixi

Viewbix on üks lihtsamaid programme, millega saad juba olemasolevatele YouTube, Vimeo või Facebooki videotele lisada peale interaktiivseid väliseid linke. Vaata lähemalt allolevast videost:

Kokkuvõte

Video tegemine on alati seotud kuludega. Proovi oma investeeringust saada maksimum ehk võimalikult paljud vaatajad suunata sind huvitavale tegevusele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian