4 parimat videote jagamise keskkonda

Oled tellinud või ise teinud oma ettevõtmisest video. Mis edasi ehk mis on need kanalid, kus seda jagada?

Õiget vastust ei ole, sest see sõltub video sisust ja sihtgrupist, kuid üldjuhul soovitame video üles laadida järgmises järjekorras:

1) Youtube

Youtube on ja jääb maailma suurimaks videote jagamise keskkonnaks. Lae kõigepealt oma video sinna, kus juba on vaatajad ja otsijad. Lingi ja lisa üleslaetud video oma veebilehele, blogisse, Facebooki jne.

2) Delfi video

Hämmastavalt kõrgelt hindab Google eestikeelsetel (video)otsingutel Delfi videoportaali, isegi üks videoturundus.ee video tuleb otsingus enne välja kui palju varem üles laetud ning rohkemate vaatamistega sama video Youtubest. Google hindab Eestis kõrgemalt vaid Tartu Ülikooli ja TTÜ videoveebi, aga vaevalt, et sa enda oma nendesse saad või isegi tahaksid panna.

3) Facebook

Kui Facebookis on rohkem levinud Youtube videote linkimine, siis on ka FB tänu oma liikmetele tõusnud maailma popimate videokeskkondade sekka. Ole ettevaatlik autoriõigusteta audio kasutamisel – mõne korra eksides võtab FB su kontolt video lisamise võimaluse ära.

4) Vimeo

Mõnele meeldib suusatamine mõnele jooksmine, mõnele Youtube mõnele Vimeo. Vimeos on teatud lisavõimalused -suurem thumbnaili vailik, võimalus lisada parool video vaatamiseks, PRO versioonis tõsteti hiljuti video max suurust 5GB peale jne. Harjutamise, võimaluste proovimise ning leitavuse mõttes on testimine mõtekas.

Kui on aega ja tahtmist, siis soovitame video jagada ka video.www.ee, Metacafe ning muusikavideoe puhul ka MySpace videokeskkondadesse, kuid 90% juhtudest piisab Youtubest ja Delfist ning videote linkimisest/jagamisest Facebooki fännilehel. Ülejäänud aeg kuluta video promomise peale.

Kasutada võib ka TubeMoguli võimalust, mis laeb ise sinu video erinevatesse keskkondadesse, ülalnimetutest Youtube, Vimeo PRO ja Metacafesse.

Kindlasti on veel keskkondi ja arvamusi – näiteks võimalus kasutada kodulehel integreeritud playerit video mängimiseks. Sellest lähemalt ühes tulevases postituses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian