USA ühe suurima tasulise videokanali Hulu endine CEO Jason Kilar, lansseeris aasta alguses startupi Vessel, mille eesmärk on 2.99 kuutasu eest pakkuda videote 3-päevast varasemat vaatamist.

Vesselist ideest on kinni haaranud mitmed YouTube staarid, viimati üle 2,3 miljoni tellijaga Veritasium ehk teadusvideosi tootev Austraalia-Kanada päritolu Derek Muller, kes kutsub fänne üles vessel.com/science lehelt videosi varem vaatama:

Kui YouTube staarid teenivad 1000 vaatamise pealt keskmiselt 2-3 dollarit, siis Vessel lubab üle 10 korra rohkem ehk 50 dollarit. Pealegi ei pea selleks YouTubest ära kolima, vaid videod tegema Vesseli tasulises keskkonnas vähemalt 72 tundi varem avalikuks.

3 dollari eest 3 päeva varem?

Iseenesest ei ole tasulises vaatamises midagi imelikku, sest kõik, kes on kinos käinud, on maksnud selle eest, et videot varem näha. Tasuliste televisioonikanalitega on sama lugu.

Vessel sobib siiski vaid suurtele kaladele ehk neile, kel suur fännibaas ning kelle videosi fännid huviga ootavad ja kohe soovivad vaadata. Kindlasti leiduks huvilisi, kes “Tujurikkuja” aastavahetuse klippide varasema vaatamise eest oleks nõus mõne euro maksma.

Suures plaanis ei ole Eesti turul ei ole selle kasutamises siiski erilist potensiaali. Peamiselt põhjusel, et arvestatava suurusega YouTube fännibaase on Eestis vaid üksikutel.