15 viisi videoturunduseks

Videoturundus ei tähenda ainult oma toote või teenuse videotutvustust. Inspiratsiooniks 15 mõtet, mida võiksid oma videoturunduse strateegias planeerida:

 1. Korralda videovõistlus ja motiveeri parimad. Eestis ei ole see veel väga populaarne formaat, kuid see toob see tähelepanu ja annab häid linke.
 2. Tee mõne populaarse video paroodia või mix.
 3. Tee huumorit “Bad Lip Readingu” stiilis. Vaata inspiratsiooniks BLR kontol olevad videosi, näiteks Bush&Clinton. Pane mõni tuntud kõnemees oma toodet sedasi promoma.

  Eestist pole seda formaati just palju kasutatud, kuid näiteks kellegi Kristjan Mihhaili kontol on rahastamisskandaali uudise pilt pandud kokku Valimiskooli audioga. Päris hästi kokku ei lähe, aga paar punkti originaalsuse eest;)

  httpv://www.youtube.com/watch?v=cpIe5VcrwRU
 4. Õpeta inimesi. Näiteks õpeta oma toodet õigesti kasutama. Või originaalselt kasutama.
 5. Vasta oma veebilehe Korduma Kippuvad Küsimused video vahendusel.
 6. Tõlgi mõni oma valdkonna video eesti keelde, lisades subtiitrid või voiceoveri. Uuri enne kindlasti autoriõiguseid. Kui lubad video omanikule lingi või tema äramainimise, siis on see suhteliselt tõenäoline.
 7. Tee stop-motion video. Ehk pane video kokku paljudest piltidest. Nukufilmi stiilis.
 8. Salvesta time-lapse video. Võta üles mitu tundi või päev tegevust ja kiirenda see kokku mõneks minutiks. Päev kontoris, tehases, laos jne.
 9. Tee oma Powerpointi või Prezi presentatsioonidest videod. Kui vajad inglisekeelset voiceoverit, siis telli see näiteks 5.- USD eest Fiverrist.
 10. Näita behind-the-scenes kuidas su äri töötab. Näiteks kus ja kuidas toode kokku pannakse või mis teenus endast täpsemalt kujutab.
 11. Tee oma kontoritöötajatest videod. Näiteks Infovara kasutab oma meeskonna tutvustuse lehel piltide asemel videosi.
 12. Uuri rahva arvamust – mine kaameraga tänavale ja küsi midagi oma valdkonna kohta. Hiljem jaga seda videot ja kutsu kaasa arvama.
 13. Filmi või lase üles võtta oma valdkonna üritus. Kui müüd traktoreid, siis tee videokokkuvõte künnivõistlusest. Müüd NIKE jooksususse, tee omapoolne lühivideo SEB Tallinna Sügisjooksust.
 14. Vormista võtmekliendile pakkumine videos.
 15. Tee pühadeks videotervitus. Jõuludeni on jäänud vähem kui kaks kuud.

Loodan, et leidsid siit listist mõne mõtte kuidas oma ettevõtmist video teel promoda. Hinnapakkumise saamiseks võta ühendust siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian