101 videot Riigikogust

2011. aasta Riigikogu valimised on ukse ees ja akna taga, mis tähendab, et kuni märtsi alguseni hakkab tulema meile kõikidest kanalitest süljest ja sloganitest kubisevat valimispropagandat.

Õnneks on paljud poliitikud leidnud, et internet on võimalus, kus oma mõtteid saab pikemalt valijatele selgitada – oma blogid on väga mitetel poliitikutel ning kindlasti tekib neid seeni siia poliitmetsa lähiajal veelgi. Siiski vaid vähesed kasutavad videovõimalust häältesaagi tõstmiseks, kuigi poliitikutel on enne valimisi tähtsam olla pildil mitte tekstis.

Kui valimiseelselt võiksid kandidaadid oma tutvustus- ja kandideerimisvideosi ise toota, siis valimisjärgselt peaks Riigikogu veebilehel olema “kohustuslikus korras” videotutvustus igast parlamendisaadikust, kus kandidaat tutvustaks ennast ja lubaks, mida just tema soovib valitud perioodil korda saata. Mina kui maksumaksja tahan teada, kuidas näevad välja need 101 väljavalitut, kuidas on nende eneseväljenduseoskused ning mis on nende isiklikud mõtted ja ambitsioonid.

Riigikogu viimasest 5 koosseisust on läbi käinud üle mitmesaja inimese, videokokkuvõtteid on ka tagantjärele hea meenutada ning neis antud lubadusi meelde tuletada neile, kes järgmisel perioodil kandideerivad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian