YouTube related video saladus

YouTubes on kümneid või rohkem tuhandeid videosi, millel ei ole ühtegi vaatamist. Kui soovid olla mõne video esimene vaataja, siis veeda kasvõi tunde PetitTube lehel.

Üldjuhul peaks iga üleslaadija olema aga huvitatud, et tema video saaks tähelepanu. Selleks on mitmeid nippe, selles loos vaatame, kuidas saada soovitust YouTube poolt ehk related video staatust.

Mis on YouTube Related Video?

Related Video

YouTube soovitab video kõrval ning video lõppedes ka videoaknas seotud ehk related videosid. Kes ei sooviks, et tema video tuleks YouTube soovitusena ehk mõne populaarse video kõrval välja?

Google / YouTube otsing

Kui arvad, et on mingi salajane räpane trikk, kuidas enda koduvideo saada kiirelt 2,4 miljardi vaatamisega Gangham Style video vaatajatele soovituseks, siis võid siinkohal selle loo lugemise lõpetada. Ei ole.

Google soovib, et kasutajad saaksid võimalikult asjakohase vaste oma otsingule. Sarnaselt soovib YouTube video vaatajatele pakkuda võimalikult teemakohaseid järgmiseid videosid. Black-hat trikkide kasutajatel pole pikka edu kummaski kohas.

Samas, kui näiteks plaanid hakata õhuvõtete teenuseid pakkuma, siis kindlasti soovid, et selles kategoorias oleks sinu promoklipid esimeste või soovitatud videote seas.

Saladus: märksõnad, sildid, tag’id

Kolmanda planeedi või siis YouTube related video saladus on märksõnad ehk need mõtetud sõnad ja fraasid, mida sa üldjuhul ei viitsi video üleslaadimisel kõige alumisse lahtrisse kirjutada. Äärmisel juhul lisad 3-5 esimest pähejuhtuvat sõna ja sinnapaika see jääb. Sildid

Näiteks, kas üleeile Aasta Digitegu 2015 tiitli saanud Viru Valge disainikampaania promovideol YouTubes on kasvõi 1 märksõna videole lisatud? Nada, zero, nope… Samas pole sellel klipil eriti vaeva ka kirjeldusega nähtud. EST. Right. 

 Viru Valge

Kuidas saada oma videole YouTube “soovitus”?

Sarnaste märksõnade kasutamine on üks lihtsamaid viise saada oma video mõne teise video vaatajale soovituslikuks järgmiseks videoks. Viru Valge turundajad võiksid soovida, et nende disainikampaania promovideo võiks olla 185 000 vaatamisega Smilersi – Veregrupp Viru Valge vaatajatele soovituseks.

Aga YouTube ei näita avalikele videotele lisatud märksõnu?

Jah, kuid sellele on mitmeid lahendusi, millest üks lihtsaimaid on VidIQ Chrome browseri plugin. Selle tasuta versioon näitab lisaks märksõnadele ära mitmeid muid statistilisi numbreid ning osade märksõnade puhul ka tulemust YouTube otsingus.

Viru Folk

Kaupo Kalda vähem kui 2 kuud tagasi üleslaetud Viru Folk 2015 videol on ainsaks märksõnaks fraas “Viru Folk”. VidIQ näitab, et selle märksõnaga on Kaupo video YouTube otsingus #5 kohal.

Kaupo võiks siiski rohkem märksõnu lisada a’la “õhuvõtted”, “droonivideo” jne – ka nende märksõnade puhul oleks võimalus esimeste seas või seotud videona välja tulla.

PS: uskumatu kui palju on Eestis tekkunud kõikvõimalikke droonilennutajaid ja kui vähe on nad kasutanud YouTube optimeerimist oma turunduseks. 

Märksõnade optimeerimise järjekord

  1. Leia YouTube kanali üldseadetest üleslaadimise vaikeseaded. Lahtrisse “märgendid” ja kirjuta vähemalt 5 oma kanalit tutvustavat märksõna. Sedasi ilmuvad need iga üleslaetud video juurde automaatselt. Videod, millel on sarnased märksõnad on tihti ka üksteisele related videoks. Sa ju soovid, et vaataja jääks sinu videote juurde edasi.
  2. Märksõnadest tähtsamaks on video kategooria – sama kategooria videod on oluliselt sagedamini üksteisega seotud. Seega, vali see hoolikalt ja jälgi ka konkurente ehk videosi, mille kõrval soovid oma videoga välja tulla. Video kategooria on avalik ehk ilma pluginata video alt (show more) nähtav.
  3. Üks video ei saa olla paljudele soovituseks, seega mõtle, milliste märksõnadega soovid olla YouTube otsingus olla eesotsas ning milliste populaarsete videote puhul soovid tulla välja järgmise soovitusena.
  4. Kasuta VidIQ või mõnda muud pluginat, et näha soovitud video märksõnu, kuid ära kopeeri kõiki automaatselt – YouTube ei pea seda heaks lahenduseks.

Kui soovid, et video saaks YouTubes vaatamisi, siis ära unusta sellele märksõnu lisamast. Sarnaste videote märksõnade analüüs võtab oluliselt vähem aega kui filmimine, montaaž või üleslaadimine.

Kuigi sa ei soovi, et konkurendid seda võimalust sinust paremini kasutaks, võid mõtteid ikka jagada;)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga