Videoturundus.ee | Welcome to Estonia video
4694
post-template-default,single,single-post,postid-4694,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.6,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive
 

Blog

Welcome to Estonia video

  |   Optimeerimistehnikad, Videoturundus, YouTube

2010. aasta alguses avaldas Kaupo Kalda OKIA blogis üleskutse parandamaks Google pildiotsingut märksõnale “Welcome to Estonia“, mis sai nii meediatähelepanu, kaasarääkimist kui -tegemist. Kuu aega tagasi avaldati ka tulemuste kokkuvõte.

Google videootsing “Welcome to Estonia” märksõnale on küll mõnevõrra paremas seisus (eesotsas Tanel Padari samanimeline lugu), aga kui Velveti külalistöötaja Amid Moradganjeh-i hiljuti filmitud video sügisesest Tallinnast välja arvata, siis Eestit tutvustavaid häid klippe on siiski suhteliselt vähe interneti videokeskkondades. Ka EASi visitestonia.ee YouTube ja Vimeo lehele on kogutud valik ei ole kiita.

Võibolla üks paremaid Eesti tutvustusvideosi on tehtud Saaremaast. Kuigi 20-minutit pikk, on see parajalt humoorikas võtmes, mitte väga kõrvatorkava aksendiga (vs mõned videod YouTubes) ning meeldejääv:

Eurovisioon 2002 vaheklipid

Ühed parimad, tänaseni aktuaalsed ja sotsiaalmeediasse sobivad Eestit tutvustavad videod tehtud juba 2002. aastal Tallinnas toimunud Eurovisiooni lauluvõistluse vaheklippideks.

Kuna neid interneti videokeskkondadest ei leidnud, siis salvestuse VHS-kassetilt (seega mitte HD versioonis) videod laetud üles selleks loodud /Eurovision2002 YouTube kontole.

Allolevalt olen linkinud kõik need 24 vaheklippi siia – vaata (mõnda) ja anna teada, milline sinu lemmik on:

Anna oma panus

Olen igas video pealkirjas, kirjelduse ees ning esimese märksõnana välja toonud “Welcome to Estonia” ning sama kasutanud ka kanali pealkirjas. Seega – videote tähtsus otsingumootorite tulemustes on peamiselt nende vaadatavuse, linkimiste, kommentaaride ja “meeldimiste” taga.

Kui ka sina arvad, et need klipid võiksid saada rohkem tähelepanu eelkõige märksõnaga “Welcome to Estonia” Google/YouTube videootsingus, siis saad sellele kaasa aidata:

1) neid lihtsalt vaadates,
2) seda postitust või parimat videot Facebookis kommenteerides või jagades,
3) videosi YouTube lehel kommenteerides või “meeldides”,
4) oma blogisse neid embed-koodiga lisades.

Kokkuvõte

Kuigi Google otsing märksõnale “Welcome to Estonia” on küll kahe aastaga langenud keskmiselt 1300 otsingule kuus (2010. jaanuar keskmiselt 3600), on siiski video formaat see, mis aitab Eestit kõige meeldejäävamalt tutvustada. Padari lugu ei kao kuskile, kuid lõbusas võtmes ja tänaseni aktuaalsed Eurovisiooni vaheklipid tutvustavad Eestit oluliselt paremini kui kooliõpilaste videokatsed Eesti keele sünnist või Tolki ja Saani ESTO TV versioon Euroopa häbiplekist.

Kindlasti ka mitmed teised head Eesti tutvustusvideod võiksid saada rohkem tähelepanu, näiteks ka EASi poolt finantseeritud videoprojektides võiks lisaks video lõpus olevale logole olla lisanõue lingi (visitestonia.ee?), kirjelduse ja pealkirja osas. Abi leiab videoturunduse käsiraamatu optimeerimisnippidest.

Vähim, mis Eurovisiooni videote kaasaaitamisel teha saad, on alloleval “meeldib” nupu vajutamine, loodan, et viitsid rohkem ja sellest ka oma arvamust avaldada.