Videoturunduse soovitus turismiettevõtetele – TripAdvisor video

Üks esimesi inspiratsioonipuhaguid videoturunduse blogi loomiseks mõned kuud üle aasta tagasi tuli teadmisest, et turismiettevõtted kasutavad vaid vähesel määral online video võimalusi oma toodete ja teenuste tutvustamiseks. Kirjutatud sai sellest, kuidas videoteenuse pakkumisega ise teenida, mida reisikorraldajad on jätnud tegemata ja kuidas sotsiaalmeediat ära kasutada.

Turismiturundusest Eestis peab blogi TÜ Pärnu Kolledzi õppejõud Marko Siller, kelle e-turism.ee võiks kohustuslikuks lugemiseks olla kõikidele, kes selles äris tegutsevad. Ka üks viimaseid postitusi on selles TripAdvisori olulisusest turismiturundajatele.

TripAdvisor video

Hiljuti lanseeris TripAdvisor TripWow keskkonna, kus huvilised saavad mõne minutiga oma reisist laheda video slideshow kokku panna võttes pildid kasvõi otse oma Facebooki lehelt. Loomulikult saavad sama võimalust ära kasutada ka turismiettevõtted, kellel võimalus video linkida oma kodulehele ning TripAdvisori lehele.

Videokeskkonnas on eraldi välja toodud kõrgemalt hinnatud ja uued videod.

Nagu näha siis kõige populaarsemal videol on vaid 21 (5p) häält – seega oma video maailma tuntuima reisiportaali TOP-i saamine ei tohiks ka Eesti turismiturundajatele eriliseks väljakutseks olla.

Video slideshow paari minutiga

Alloleva näidisvideo tegemine Dzingel hotelli FB ja veebilehelt võetud piltidega võttis aega vaid paar minutit.

Peale 10-t vaatamist on võimalik video alla laadida ning ka YouTube vm üles laadida. Samas on TripAdvisori 451 000 videot Google poolt indekseeritud ehk paari minuti kulutamine video slideshow tegemiseks mõjub hästi ka Google otsingusüsteemile.

Video kasutamine turismiturunduses

2011 veebruaris kaardistas Marko e-turismi blogis hulga turismiettevõtjaid, kes juba kasutavad videot oma toodete või teenuste tutvustamiseks. Märtsis vaatlesime kuidas Eesti SPA-d oma turunduses online videot kasutavad ning vähemalt Haapsalu Laine SPA-d sai selles osas aidatud – allolevalt 40-sekundiline trailer.

httpv://www.youtube.com/watch?v=tsmkNkblPJY

Kokku 21 klippi on leitavad Laine SPA YouTube kontolt.

Kokkuvõte

Video kasutamine turismiturunduses on oluline ning hea võimalus mitte ainult toodete ja teenuste tutvustamiseks, vaid ka otsingumootoritele optimeerimisel. Kui videoteenuse sisseostmine jääb kalliks, siis alati on võimalik ise kaameraoskuseid testida või olemasolevatest pildi ja videomaterjalist klipp kokku panna.

Seda saab kiirelt ja tasuta teha näiteks WeVideo, Magisto, Animoto või TripAdvisori vastavate programmidega, kuid küsi kindlasti ka VideoTurundus.ee pakkumist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian