Turunduskanal ühe tunniga

Paljud väikeettevõtjad on olukorras, kus oma ärist ei ole videomaterjali hetkel kuskilt võtta, kuid tulevikus on siiski plaanis oma toodetele või teenustele videotutvustusi teha. Appi tuleb Animoto, mis võimaldab lihtsalt ja tasuta oma piltidest kuni 30-sekundiline video slideshow valmis teha ning sellele ka teksti lisada.

Sul on vaja vaid oma ärist/toodetest/teenustest pilte, sobivat taustamuusikat, veidi teksti ning vähem kui poole tunniga on sul oma äri esimene video tehtud ka juhul kui sa kunagi varem ei ole video tegemisega kokku puutunud.

Turunduskanal ühe tunniga … ja tasuta

Järgnevalt õpetus, kuidas saad nullist alustades ühe tunniga oma ärile teha lihtsa ja efektiivse turunduskanali:

1) Tee endale Youtubes konto, mis on sarnane sinu ettevõtte nime või domeeniga. Lisa kontole taustapilt, pealkiri, märksõnad, jätta profiili ainult need andmed, mis vajalikud, võta ära üleliigsed moodulid ning lisa ettevõtte logo vms väikepilt (5-15 minutit).

2) Kogu kokku parimad pildid oma ärist ning tee nende abil Animotos oma ettevõttele 20-30 sekundiline reklaamklipp ja lae see endale arvutisse maksimaalses kvaliteedis. Võid teha ka mitu erinevat varianti ning hiljem parima välja valida (20-40 minutit).

3) Lae oma video YouTube, aeg oleneb faili suurusest ja internetiühenduse kiirusest (5+ minutit).

4) Optimeeri oma video – pane meeldejääv, loetav ning kasulike märksõnadega pealkiri, kirjeldusse link, üleskutse ja loetav tekst, lisa vähemalt 10 märksõna. Kui video üleslaetud on, vali sobiv video väikepilt ja määra Google kaardil ära oma äri asukoht (5-10 minutit).

5) Ära unusta oma videot jagamast sotsiaalmeedias ning kindlasti lisa see embed-koodi abil oma kodulehele (5-10 minutit).

6) Lisa oma video link siia blogisse (1 minut). Annan sulle tasuta nõu, mida võiksid parandada.

Kui nii toimetad võib sul juba tunni aja pärast olla internetis oma tasuta reklaamkanal, mis hakkab edaspidi 24h sinu kasuks töötama. Arvesta, et kui sa teed oma konkurendiga sarnase video, nimetad seda sarnaste märksõnadega ja videotel on samapalju vaatamisi, siis YouTubes on eespool see, kelle videokanal on vanem. Seega – oma kanal tee juba täna!

Slideshowst ei piisa

Video slideshow tegemine võib olla sinu videoturunduse esimene samm, kuid sellest ei piisa. Piltidest tehtud video töötab kõige paremini siis kui pilte on 24-30tk sekundis, seega tasub kindlasti mõelda korrektse ja sisuka turundusvideo tegemisele.

Lähiajal saab valmis videoturunduse e-kursus, mis näitab ja õpetab kuidas videosi ise toota ja levitada, kuid juhul kui sul pole aega või vahendeid, siis küsi oma video tootmisele hinnapakkumine siit.

See postitus jääb kommentaarides ootama linki sinu vastloodud videokanalile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian