Videoturundus.ee | Tee oma Google tänavavaate video
8568
post-template-default,single,single-post,postid-8568,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.6,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive
 

Blog

Tee oma Google tänavavaate video

  |   Videote tootmine, Videoturundus

Eelmise aasta maikuus avas Google oma kaardirakenduses ka Eesti street-view ehk tänavavaate keskkonna, milles saab tänavaid vaadata kolmemõõtmelise pildina. Eelmisel nädalal panid aga Teehan+Laxi it-mehed üles hyperlapse keskkonna, kus kõigil on võimalik Google tänavavaatest kokku panna oma video.

Näiteks sõiduks läbi kesklinna Kadriorgu või Tallinnast Tartusse:

Mis on hyper-lapse?

Kui time-lapse videos jälgitakse kiirendatud kujul mingi tegevuse või keskkonna muutumist ning ülesvõtmise ajal on kaamera olnud paigal, siis hyper-lapse tehnika tähendab samal ajal ka (huvipunktile suunatud) kaamera liigutamist. Vaata lahedaid näiteid Vimeo keskkonnast.

Hetkel on keskkonnas olevad võimalused siiski piiratud, sest videol on 60 kaadri piirang, kuid kood on avalik ning tasuta ehk kes teemat jagavad võivad oma klipi ka rohkematest kaadritest ja parema kvaliteediga piltidest kokku panna.

Lisaks ei ole videol lihtsat allalaadimise võimalust, kuid kes viitsib saab oma klipi ka mõne ekraanisalvestaga kätte. Lihtne test Tallinn-Tartu-Tallinn marsruudil andis sellise tulemuse:

Videos saab määrata huvipunkti, mida kaamera jälgib. Näiteks Tallinna Lennujaam:

Kokkuvõte

Google street view hyper-lapse on põnev rakendus, millel kindlasti on huvitavaid lisasi tulemas.

Turunduslikult saab tänavavaate hyper-lapse videot kasutada näiteks tutvustamaks teekonda kontorisse või ettevõtte lähiümbrust, kuid kreatiivseid võimalusi on palju rohkem. Proovi järele ja jaga arvamust.