Tasuta video editeerimine üle interneti – WeVideo

Videoturunduse üks populaarsemaid postitusi on tasuta videoediteerimise keskkonnast Magisto, mis saab aru üleslaetud klippide sisust ning teeb automaatselt kokku laheda lühivideo. Kuu aega hiljem on aga midagi veelgi põnevamat online videomaailmas lanseeritud.

Mis oleks kui saaksid ise oma internetti üleslaetud klippe oma soovi järgi monteerida, neile efekte ja taustamuusikat (s.h pealeloetud teksti) lisada ning veelgi enam – toimetamise saaksid anda inimesele, kes on samal ajal maailma teises otsas arvutiga (või iPadiga), milles ei ole isegi video editeerimise programmi? Ning HD formaadis video renderdamine toimuks sealjuures kiiremini kui ükskõikmillises kodusolevas superarvutis?

Video-pilve-tehnoloogias pole iseenesest midagi uut, näiteks Youtube Video Editor võimaldas juba rohkem kui aasta tagasi oma senistest klippidest uus video kokku panna, kuid kuu aega tagasi Silicon Valleys DEMO 2011 konverentsil auhinnaga pärjatud WeVideo revolutsiooniline tehnoloogia toob videoediteerimise ning nende jagamise massidesse.

Eelnevast tekstist saab parema pildi järgnevast videost:

httpv://www.youtube.com/watch?v=yEpLER3cFBI

WeVideo eelised

1) Puudub vajadus editeerimisprogrammile

Olgugi, et WeVideo editeerimiskeskkond jääb alla Final Cut Pro, Adobe Premiere jt tasulistele videoprogrammidele, on sellel juba selged eelised tasuta Movie Makeri või iMovie ees. Video editeerimiseks on vaja vaid internetiühendust ja browserit.

2) Kiirus

Juba üleslaetud failidega töötamine käib kiirelt, sest editeerimisel kasutatakse failide low-resolution versioone ning alles HD lõppversiooni väljarenderdamisel kasutatakse algseid faile.

3) Editeerimise delegeerimine

See, et videotegemine on lihtsaks tehtud, ei tähenda veel, et videomaterjali omanik peaks editeerimist ise tegema – selle saab vabalt delegeerida isikule, kes asjaga ka varasemalt tegelenud on. Projekti saab kaasata ka teisi inimesi, kes (samal ajal erinevatest maailma osadest) oma videoklippe saavad samasse projekti lisada ning protsessi jälgida.

4) Jagamine

Videot ei ole mõtet teha, kui seda keegi ei vaata. Video jagamine (üleslaadimine erinevatesse videokeskkondadesse: YouTube, Vimeo jt) on vaid ühe kliki kaugusel. Pealegi, kui failid on juba üles laetud, siis ajaliselt on samuti tegemist suhteliselt kiire protsessiga.

WeVideo miinused

1) Tasuta versiooni piiratud võimalused

Loomulikult on iga internetiäri eesmärk raha teenida, mistõttu WeVideo masside haaramiseks loodud tasuta versioonil on väljalastaval videol piirangud nii kvaliteedis, üleslaetavate klippide kogumahus, exportimisel jne. Täpsemalt on 4 erinevat paketti:

Tasuta / $0 kuus / 1GB / 360p resolutsioon / 15 export minutit kuus / kuni 5 projektis osalejat
Plus / $6.99 kuus / 10GB / 480p resolutsioon / 60 export minutit kuus / kuni 15 projektis osalejat
Ultra / $39.99 kuus / 50GB / 720p HD resolutsioon / piiramatu export / kuni 50 projektis osalejat
Commercial / $79.99 kuus / 50GB / 720p HD resolutsioon / piiramatu export / commercial licence
Tasulised versioonid tunduvad seega hetkel veel kallid, näiteks Adobe Premiere Elementsi hind on 99.- USD ehk ca 2,5 kuud Ultra programmi

Testimisel madalakvaliteetsete failidega anti salvestamisel võimalus ka failipõhiselt tasuda:


2) Bugid

WeVideo on hetkel veel beta-versioonis ehk bugid on tavalised. Ka kiire testi puhul jäi oli allalaetud videos üks klipp helita jäänud.

Kokkuvõte

Maailm läheb pilve ehk üha rohkem meie andmeid (dokumente, pilte jt faile) hakkab olema kodu- või sülearvuti asemel erinevates serverites (ehk ligipääsuga ükskõikmillisest internetiühendusega arvutist).

Video on samal ajal muutumas üha kvaliteetsemaks (nt mobiilid teevad FullHD kvaliteeti), lihtsamaks (WeVideo algprojekti kasutavad 250 000 last Norras, massidesse minemiseks on seda veelgi lihtsustatud) ja kättesaadavamaks (puudub vajadus video editeerimise programmile), mistõttu on pilve-põhisel videote editeerimisel kindlasti suur tulevik.

Kui said sellest postitusest infot, mis ehk teistelegi huvitav, siis “meeldi” või jaga seda allpool;)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga