Avarii kõrvaldaja toimib vastavalt juhistele ehk Tallinna linna infotehnoloogia strateegia

Eile võttis Tallinna Linnavolikogu vastu kõlava nimega dokumendi “Talinna linna infotehnoloogia strateegia 2015-2018“. Põnev. Lõpuks on paberile pandud Eesti suurima omavalitsusüksuse infotehnoloogilised plaanid ning eesmärgid järgmiseks kolmeks aastaks. Siiski mitte.

Paber, mida tänaseks on tõenäoliselt lugenud vähem inimesi kui linnavolikogus liikmeid, väärib kindlasti rohkem tähelepanu, sest see ei ole strateegia. Volikogu liige Anto Liivat andis sellele kriitilise, et mitte öelda hävitava hinnangu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=1ieagjC1o7c

Lihtsustatult on strateegiadokument plaan, mis kirjeldab hetkeolukorda, eesmärke ja tegevusi kuidas eesmärkideni jõuda. Selleks, et dokumenti oleks võimalik hinnata, peavad tegevused olema mõõdetavad.

Näiteks strateegiadokument võiks anda ülevaate linna (online) meediakanalitest, nende tänasest kasutamistest, mõõdetavatest eesmärkidest (a’la 3 aasta jooksul tõsta tallinn.ee külastajate arvu 30%) ning eesmärgi saavutamiseks teostavatest tegevustest.

Strateegia

Eile kinnitatud infotehnoloogia strateegiast võib aga lugeda, et:

  • 6.1 “Linnakodanikku informeeritakse linna poolt pakutavatest teenustest”.
  • 6.8. “Linna külalistel on lihtne leida informatsiooni linna teenuste kohta”.
  • 10.11 “Turvameetmeid värskendatakse uute nõuete ilmnemisel”
  • 10.25 “Avarii kõrvaldaja toimib vastavalt juhistele”.

Kas need on 2015-2018 eesmärgid? Milline on seis täna, mida plaanitakse teha? Kas linnakodanike ei teavitata linna poolt pakutavate teenuste kohta?

Mis on selle dokumendi mõte ja väärtus? Kas 2016. aastal võtab spetsialist selle riiulist ja tuletab meelde, et “avarii kõrvaldaja toimib vastavalt juhistele”. Ahah. Selge.

Mingeid rahalisi numbreid või suurusjärke strateegia ei kajasta, sest need selguvad igal aastal kinnitatavast eelarvest. Näiteks 2-aastat tagasi “selgus”, et Tallinn vajab 3D veebirakendust ning selleks investeeriti üle 400 000.- euro.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga