Videoturundus.ee | Swedbank Eesti alustas Youtubes hästi
15932
post-template-default,single,single-post,postid-15932,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.6,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive
 

Swedbank Eesti alustas Youtubes hästi

  |   Meelelahutus, Videoturundus, YouTube

Swedbank Eesti avas täna, tund aega tagasi, oma uue YouTube kanali, mille esimeses videos räägitakse koodikaartide peatsest kadumisest.

Video on tempokas, kiire, kvaliteetne ja ka väikese huumoriga, vaadake näiteks 0:55 taustal teleris olevat sekundit.

Tuleb tunnistada, et Swedbank jagab YouTube teemat väga hästi ning on võtnud totaalselt uue lähenemise, sest kui vaadata, et kanal on loodud juba 2015. aastal ja sellel on 637 tellijat, siis tähendab see, et kõik teised videod on kanalil ära peidetud ehk tegemist ei ole tehniliselt uue kanaliga, küll aga uue lähenemisega.

Kuna kiitmine ei ole edasiviiv jõud, siis allpool veidi tehnilist konstruktiivset kriitikat, eelkõige teistele ettevõtetele, kes ka plaanivad oma YouTube kanalit luua.

Miks Swedbank oma kanali esilehel toob seotud kanalitena välja JYSK LT veelgi enam Россия 1 kanali?

Video lõpus olev punane Subscribe nupp ei tööta. Soovitan selle asemel kasutada YouTube lõpuekraani, millega saab subscibe nupu nähtavaks teha ka mobiiliekraanidel.

Samas tähendab lõpuekraan, et selles peab olema lisaks üks videoaken mõnele teisele videole. Hetkel on kanalis vaid üks avalik video.

Video paremaks jälgimiseks võiks sellele lisada ka subtiitrid. Peaks saama näiteks amara.org abil tunniga tehtud. Mõnel pole kontoris kõlareid, teine ei kuule hästi jne. Why not lisada ka inglise ning venekeelsed subtiitrid?

Video kirjelduses on ilusti lingid, et teemaga lähemalt tutvuda, kuid tegelikult võiks üks link (trackitav?) olla ka video kirjelduse esimeses reas a’la Swedbank.ee/paroolikaart, mis teemat veidi pikemalt teksi kujul selgitaks. Viimasest ka mõte, et 404 error page võiks ehk saada parema kujunduse?

PS: video viimasel sekundil on mingi audio error…

Kokkuvõttes on Swedbank teinud väga hea (uue) stardi ja loodan, et esimene episood ei jää viimaseks!