Soovitus: tasuta videote editeerimise keskkond Magisto

Üleeile lanseeris Iisraeli päritolu start-up ettevõte automaatse ja tasuta video editeerimise keskkonna Magisto, mis teeb sinu kuni 16st videoklipist, peakirjast ja taustamuusikast kokku efektse lühiklipi.

Video salvestusvahendeid on maailmas tõenäoliselt rohkem kui inimesi, sest video salvestuse võimalus on nii suurel osal mobiiltelefonidel (mida on ca samapalju kui inimesi), fotokaameratel (digitaal, peegel), kui ka kõikvõimalikel videokaameratel.

Kui fotosi oskab pea iga internetikasutaja oma sotsiaalmeediakanalitesse või mujale internetti üles laadida, siis mitmetest videoklippidest ühe efektse lühiklipi kokku panemine ja üleslaadimine käib enamusel üle jõu või ei leita selleks lihtsalt aega.

Appi tuleb Magisto, mis sinu ülesvõetud “mustast” videomaterjalist suudab väidetavalt ise olulise välja valida ning sobivaks lühiklipiks kokku sobitada. Sul tuleb vaid oma klipid üles laadida, lisada pealkiri ning valida taustamuusika. Kui klipid üles laetud, siis (ca poole tunni pärast) saadab süsteem sulle teate, et Sinu video on valmis. Seejärel saad sa seda Facebooki, Twitteri või e-maili teel jagada või YouTube kontole üles laadida.

httpv://www.vimeo.com/27109017

Magisto sarnaneb teatud määral video slideshowsi pakkuvale Animotole, mis teeb videoklipi sinu piltidest (+ tekstist, muusikast ja videotest). Kui sul oma ärist ei ole ühtegi videoklippi, kuid mitmeid pilte (sarnaselt näiteks paljude Eesti väikeettevõtjatega), siis Animotos saad piltidest luua video slideshow ehk teha oma uue turunduskanali vähem kui tunniga.

Magisto peamine erinevus seisneb aga selle mootoris ehk tehnoloogias, mis avastab sinu videoklippidest selle kõige olulisema ning suudab just nendest osadest klipi kokku panna.

TEST

Loomulikult on värskelt tööle asunud süsteemil veel olulisi puuduseid, nendest lähemalt allpool, kuid lihtne test eelmisel nädalavahetusel filmitud 16st suvalisest suhteliselt keskpärasest videoklipist näitab, et mootor töötab täiesti normaalselt – allolev on Magisto poolt loodud klipp (01:32):

httpv://www.youtube.com/watch?v=YkiUVeN5oxM

Järgnevalt on aga kogu selle video must materjal (07:07) pandud järjest ühte pikka näidisklipiks kokku (+ lisatud taustamuusika):

httpv://www.youtube.com/watch?v=Jct6d8r1Gbk

Magisto miinused

1) Bränding: loomulikult on ja jääb (tasuta) video peale alati looja branding, Sarnaselt Animotoga ei ole Magisto ei ole selles suhtes erand – hetkel on kohustluslik logo ja veebiaadress valmis video lõpus. Tõenäoliselt kunagi ilmuvas tasulises Pro-versioonis võimalust ka brandingust loobuda.

2) Fail: valmis videofaili ei ole (hetkel veel) võimalik alla laadida ja selllele ise viimane lihv anda.
NB: kui siiski väga soovid, siis lae valmis video YouTube ja kasuta näiteks http://keep-tube.com/ abi video laadimiseks.

3) Kvaliteet: videofaili kvaliteet on SD(360px), seda ka juhul kui üleslaetud klipid olid Full HD kvaliteediga.

4) Mobiilne applikatsioon: tõenäoliselt peale 5,5 mil USD rahasüsti toimub lähiajal mitmed upgrade, teiste seas mobiilne applikatsioon, mille abil saad oma mobiilivideoklipid enne Youtube laadimist kokku mixida.

Kokkuvõte

Magisto on mõeldud tavalisele internetikasutajale, kes aeg-ajalt kasutab fotokaamerat, mobiili või videokaamerat, kuid ei viitsi või ei oska keeruliste video editeerimise programmidega vaeva näha, et klippidest efektne lühiversioon kokku panna.

Keskkonna tulevaste kasutajate hulka kuuluvad kindlasti noored pered, kellele meeldib oma lapse igat liigutust filmida, kuid saavad aru, et isegi ämm ei viitsiks hiljem tunde esimesi samme jälgida ning sarnaselt Magisto CEO-le ei viitsi ka ise tunde materjali editeerimise peale kulutada. Lisaks näiteks reisihuvilised, kes mõnes internetiga ööbimiskohas pigem paneksid arvuti päeval tehtud videofailidega ööseks üles laadima, kui kulutaksid öise väärtusliku une- või pidutsemisaja video editeerimise peale või “vabatahtlikud” videohuvilistest pidupäeva salvestajad, kellelt sõbrad järgmisel päeval juba kokkuvõtet ootavad … janiiedasi, janiiedasi.

Suurim potensiaal on Magistol tõenäoliselt nutitelefonide võikukäiku tegevas mobiilimaailmas, kus lihtsa aplikatsiooni abil saaks mobiiliklippid üles laadida ning mõne aja pärast töö tulemusi teistega jagada.

Kuna sotsiaalmeedia- ja videoturundusmaailmas on lisaks paljudele muudele faktoritele üheks olulisemaks kiirus, siis jagades näiteks mõne suurürituse (kontserdid, spordiüritused, messid jne) toimumise ajal selle kohta juba kokkumiksitud YouTube videoklippi saaks lihtsalt ja odavalt oma kodulehe, fännilehe, kanali, toote, brändi vms tuntust tõsta.

Proovi ka järele ja avalda siin arvamust… või vähemalt soovita sõbrale, kes sinust viimasel peol mobiiliga ühe ebasündsa videoklipi tegi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian