Old Spice on online videomaailmas kõva tegija – nende reklaamid on YouTube kanalis kogunud üle 255 miljoni vaatamise tuttavad meile ka teleekraanidelt. Populaarseimat klippi “The Man Your Man Could Smell Like”, teab vast igaüks:

Fake video-veebilehed

MusklisärkOma viimases kampaanias on Old Spice loonud 9 veebilehte absurdsetele asjadele a’la puhtast kullast bluetooth-kõrvaklapid, jõusaalis asuv korter, musklisärk, mis rippuva kõhu ära peidab, proteiiniga aerosool jne.

Loomulikult ei ole eraldi domeenidel olevatest veebidest võimalik ühtegi sellist absurdsust osta, sest linkidele klikkides või mõned sekundid oodates, kukub veeb kokku ning täisekraanile jõuab Old Spice reklaamnägu (Isaiah Mustafa) karakter juba tuntud headuses huumoriga: “We all make mistakes… No, no we dont”. 

Soovid osta puhtast kullast bluetooth kõrvaklappe? “Tee täiskasvanud otsuseid, mine poodi ja osta omale Old Spice body-spray. Küsi Stevenit, ütle, et mina saatsin sind. Kui nad on segaduses, siis ilmselt ei tööta Steven selles poes. Dääm, sa läksid valesse poodi.”

Kullast kõrvaklapid

Vimeo player

Veebilehtede lähtekoodidest leiab, et täisekraanil hakkab mängima Vimeosse laetud video, mis asub tootjaagentuuri (StinkDigital) kontol. Viimane kirjutab Old Spice case-studyst ka oma veebilehel.

Oma professionaalselt kretinismist lähtuvalt leian, et siin on ka rahvusvaheliselt tunnustatud tegijad teinud väikese vea, sest olukorras, kus Old Spicel on väga tuntud Youtube kanal, aga Vimeo kanal puudu, oleks see tulnud agentuuri poolt luua.

Kokkuvõte

AustraaliaOld Spice on oma absurdihuumoriga online videomaailmas kõva tegija. 2011. aastal saatsid nad jõulukingid 7 miljardile inimesele. Näiteks Austraallastele kingiti nende manner “1,5 gabiljon aastat tagasi… teisipäeval”.

Fake video-veebilehed, on jõudnud ka minu Facebooki seinale, sest kes ei sooviks oma ülekaalulisele sõbrale saata soovitust osta särk, mis suure kõhu automaatselt muskliks vormib.