Mitu YouTube kanalit sul on?

YouTubes video üleslaadimiseks on vajalik eelnev registreerimine ehk YouTube/Google (ühis)konto omamine. Kellel G-mail olemas, sellel võimalik sama sisselogimisinfoga luua ka YouTube kanal ja vastupidi – YouTube kanali omanik saab endale ka G-maili +ja Google(+) konto.

YouTube kanali loomine on lihtne protsess, võtab aega üldjuhul vähem kui 5 minutit. Kanalite loomine on tasuta ning nende arv inimese kohta ei ole piiratud, kuigi uuendusena nõuab Google kanali kinnitamist SMSi teel saadetud parooli abil ja ühe telefoninumbriga saab registreerida (vaid?) kuni 5 kontot.

Personaalne konto vs ettevõte/brändi konto

Eestis on mitmeid näiteid, kus turundusalal töötavad inimesed kasutavad oma personaalset YouTube kanalit ettevõtte videoreklaamide üleslaadimiseks. Juba on ka näiteid, kus vastutav turundusassistent on töölt lahkunud ja ettevõtte kunagised (kallid telereklaam)videod on YouTube kanalis X koos assistendi reisi- ja kassivideotega.

Igale brändile ja tegevusele oma videokanal!

On ääretult loogiline, et personaalsed videosi (vanaema sünnipäev, reis Slovakkiasse, lapse esimesed sammud jne) võiksid jagada eraldi oma ettevõtte või suuremate hobi-projektide videotest.

Näiteks hoian oma Jägala jõel päästeparvega raftinguvideosi või mõnda veel vanemat telesaadet eraldi tänavakorvpalli videotest veelgi enam videoturunduse projektidest, kus kõik videod laeme ainult kliendi kontole ning lingime neid oma kanalis.

4 põhjust eraldi kanalite loomiseks

1) Kanalid igale brändile ja sihtgrupile. Näiteks A.Le Coq (ja Saku) võiksid hoida ühte kanalit alkoholile, teist limonaadidele, energiajookidele ja veele…

Ühe konto all neid hoides võiks erinevatele teemadele / sihtgruppidele luua esitlusloendid.

2) Hoax-konto. Mõne kampaania puhul, kus ei ole hea kui video on otseselt seotud ettevõttega, on mõistlik selleks eraldi konto luua. Näiteks hiljuti ka Eestis tähelepanu saanud Vitautase reklaam on (ilmselt kopeerimise pärast) laetud “suvalisele” kontole.

httpv://www.youtube.com/watch?v=nITLob098W8

Sama on teinud ka Gilette ning Eestis näiteks Reformierakond juba 2009. aastal “August Mõhk” videotega. Viimased poleks pooltki niipalju tähelepanu saanud, kui need oleks laetud YouTube.com/Reformierakond kontole.

3) Autoriõigused. Kui mõni osa sinu videost (näiteks heli või mõnest videost võetud klipp) rikub autoriõiguseid, siis YouTube võib:

  • näidata videol reklaame
  • sulgeda video heli (saad audioswapist uue valida)
  • keelata video näitamise
  • korduval autoriõiguste rikkumisel panna kanal kinni.

Mõni aasta tagasi juhtus olukord, kus laadisin oma personaalsele kontole mõned reisivideod, milles kasutasin tuntud lugusi. Tulemusena suleti kogu kanal (koos mitmekümne varasema videoga).

Edaspidi olen iga reisi jaoks loonud eraldi videokanali, sest kui üks mingil põhjusel kinni pannakse, siis pole sellest niipalju kahju, kui kõikide sulgemisel.

4) Tellijad. Video üleslaadimisel saavad sinu kanali subscribejad ehk tellijad ehk fännid teate, aktiivsemad ka e-maili. Näiteks tänavakorvpalli kanalil on hetkel 77 tellijat, kes video üleslaadimisel ja teate saamisel eeldavad, et see on korvpalliga seotud, mitte mõni personaalne teemaväline video.

Googlel on 101 Youtube kanalit

Googlel on hetkel kokku 101 YouTube kanalit vastavalt maale, keelele, teemale, sihtgrupile jne. Tõenäoliselt ei ole sul neid niipalju vaja, üldjuhul piisab personaalsest ja ettevõte/brändi konto omamisest.

Arusaam suhtest: klient -> agentuur -> produktsioonifirma

Videoturunduse tehnikad ei ole Eesti turundusmaastikul veel väga tuntud, mistõttu ei osata olla sel alal nõudlikud. Tulemuseks on teinekord ettevõtte (kallis telereklaam)video internetist leitav ainult produktsioonifirma monteerimismehe personaalsel kanalil.

Korrektse lähenemise korral laetakse kinnituse saanud (Full HD) video kõigepealt kliendi kanalisse (vajadusel see luuakse) ning seejärel lingitakse kliendi kontol olev video oma portfooliosse.

Kui mõnele turundusjuhile/tellijale tundub see mõte mõistlik, aga veidi keeruline, siis pakume omaltpoolt tasuta videoturunduse lühikoolitust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga