Kui poolteist aastat tagasi Peep Laja käest videoturunduse veebi esimesele versioonile väikest coachingut võtsin, ütles ta esilehel olnud suure teate kohta “veebileht uuendamisel”, et võta see ära, sest “kõik maailma veebilehed on kogu aeg uuendamisel“.

Viimase poole aastaga on olulise uuenduse läbi teinud ka maailma suurim videokeskkond ja sotsiaalvõrgustik YouTube, sarnast on tegemas Vimeo ning ka Facebook on minemas kohustuslikule uuele kujunduslahendusele. Kasutajatel suurt kaasarääkimisvõimalust selles ei ole – tuleb kohanduda.

YouTube keskkonnas “kohanemiseks” olin septembris 2011. pannud kokku ühe käsiraamatu, mis vaid pool aastat hiljem oli paljude soovitustega ajale jalgu jäänud. Raamatu versiooni 2.0 otsustasin lansseerida videoturunduse veebi uue kujunduslahendusega.

Raamatus on võrreldes [1.0] versiooniga:
– ligi 20 lehekülge lisamaterjali
– pikem ja laiem sissejuhatus
– lühidalt video produktsioonist
– 6 lehekülge YouTube kanali kujundamisest
– täiendatud osa Vimeo keskkonnast.

Käsiraamat on tasuta, saad selle siitsamast paremalt alla laadida. Esimese nädalaga on seda teinud juba üle 100 huvilise.

Heida sellele pilk peale, videote ja YouTube konto olemasolul võid alustada lehekülg 25-st, et vähem kui poole tunniga oma kodulehele YouTube keskkonnas viisakam ja optimeeritum välimus anda.