Videoturundus.ee- Räägi oma lugu

Miks fännid on tähtsamad kui vaatajanumbrid?

Nädal tagasi, 8. aprillil pidas YouTube global head of entertainment Alex Carloss Cannesis peetud MIPTV konverentsil “A New Age of Storytelling” kõne, kus rääkis miks fännibaas on olulisem kui publik ning tõi näiteid kuidas tänased telestaarid on seda edukalt ära kasutanud.

Soovitan allolevast poolest tunnist vaadata ära vähemalt kõne ehk 15 minutit (kiirustajad võivad kohe alustada 01:30):

Põhisõnumid

Fännid on vaatajanumbritest tähtsamad, sest fännide kaudu on võimalik saada suuremat tähelepanu kui ükskõik, millise teise reklaamikanali kaudu. Fännid ei tunne piire ning nad võivad ka luua sisu, mis tootjale ei meeldi. Viimase välistamiseks saab valmistuda juba enne telesaadete, muusikalugude, filmide ja muu sisu tootmist juba eelnevalt mõeldes, kas ja kuidas saaksid fännid selles kaasa lüüa.

Näited

Kui Eesti Korvpalliliit laeks kõik DELFI ülekanded YouTube üles ja kutsuks videohuvilisi korvpallifänne iga kuu oma TOP5 sooritust või äpardust kokku lõikama, kas siis korvpallile oleks sellest rohkem kasu või kahju? Tõenäoliselt ei viitsi fännid panna iga video peale Alexela või DELFI logo ning videosi jagavad nad pigem oma kanalis ja saavad sellega endale tähelepanu.

Kui mõni (maksumaksja raha eest) toodetud Eesti mängufilm teeks tasuta avalikuks filmi taustamuusika ja mõned stseenid ning paluks fännidel sellest oma treiler kokku panna (premeeriks parimaid esilinastusega), siis kui suur küsimus tekiks autorõigustega ning kas film kokkuvõttes sellest võidab või kaotab?

Kolmanda näite jätan toomata, sest loodetavasti oled aru saanud, et turunduse tulevik toimib mitmel platvormil ning ehk said sellest inspiratsiooni, et viimane näide oma valdkonna kohta ise välja mõelda.

, , ,Kui sulle meeldis see lugu, loe ka: