“Livin Aloha” TV3 teleekraanil

2013. aasta videoturundaja tiitli saanud Pico Productions jõudis täna oma “Livin Aloha” sarjaga TV3 teleekraanile. Saade on paljudele televisiooni abil järelvaadatav, kuid seda saab näha ka TV3 Play lehelt.

Livin Aloha

TV3 prime time ehk neljapäeviti kell 20:00 saadud eetriaeg on tase. Avasaates näidati, kes on need noored, kes suunduvad “paradiisi” ehk Hawaii saartele tööotsingutele. Saade lõppes teadmisega, et üks ei saanud viisat ja teine jäi maha, kuid suurem osa seltskonnast jõudis kohale.

Sisulist analüüsi avasaatele ei ole mõtet teha, sest erinevad sihtgrupid saavad sellest erinevalt aru. Lõuna-Eesti maanoorele, kelle ainus välisreis on senini olnud Läti Vabariiki, võib tunduda väga ekstreemne reis kuskile teisele poole maakera, samas kogu Euroopa ja pool Aasiat läbi käinud reisihuvilisele ei ole avasaade, milles räägitakse, et reisile minekuks oleks vaja kindlustus teha, midagi uut.

Tehniliselt saab Pico Productions 10+ punkti videovõtete eest, sest jälgige mitmest erinevast nurgast on saates olnud kaadrid võetud. Sisuliselt on kogu show (intellektuaalsele vaatajale) siiski lahja. Samas ei ole TV3 populaarseim “näosaade” oluliselt sisukam.

Harry, Janno jt asjaosalised – jah, tuleb tunnistada, et teleekraanile jõudnud saade oleks võinud olla sisukam, kuid teades tausta ja televisiooni nõudmisi, oleks olnud keeruline nõuda paremat. Siiski hea, et osalejad on elementaarse ülikooliharidusega ehk ei ole päris “Puhkus Mehikos” osalejad.

Ristmeedia võtmes võiks saade olla lihtsamini koos lisadega vaadatav ning oluliselt rohkem võiks olla vaatajatel kaasarääkimisvõimalust. Viimane on aga otseselt seotud TV3 veebilahenduse, lepingute jms.

Kokkuvõte

Noored organiseerivad tudengite suviseid tööreise erinevatesse maailmanurkadesse. Võttes eesmärgiks sellest telesaade toota ja seda telekanalitele maha müüa, on suurem väljakutse kui mõne Ajujahi startupi ehitamine.

Omast kogemusest võin öelda, et tudengiaja reisid avardavad maailmapilti rohkem kui samal aja toimunud loengud. Tõenäoliselt olen lihtsalt kade, et 10-aastat tagasi ei olnud videotehnika, mis suudab televisioonist paremat pilti teha, niivõrd kättesaadav kui tänapäeval.

Siit soovitus kõigile hakkajatele noortele reisihuvilistele – mõelge, kas teie ettevõtmine võiks huvitada rohkemaid kui sõbrad ja tuttavad ning haarake kindlasti kaamera kaasa.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga