Läti ekstreemspordi ja videoentusiastide startup alustas täna Kickstarteris koguma toetust väidetavalt esimesele droonile, mis automaatselt jälitab filmitavat objekti. GoPro kaamerat kandev lahendus on esimese päevaga kogunud 200 000.- USD eesmärgist üle 65 000.-

airdog

Õhuvõtted on muutunud taskukohaseks ja paljudele kättesaadavaks, kuid üldjuhul on droonid seotud juhtimispuldi ja operaatoriga, kes drooni peab maapealt haldama. Mõni droon lendab aku tühjenedes stardipaika tagasi, kuid ülejäänud tuleb käsitsi majandada.

AirDogi puhul on võimalik seadistada droonile automaatne kõrgus ja vaatenurk. Seejärel hakkab droon automaagiliselt jälitama veekindlat AirLeashi, mida on lihtsalt võimalik näiteks käele (kuid ka rattale, autole jne) kinnitada ja kui aku tühjeneb, siis lendab droon alguspaika tagasi.

Lühidalt on tegemist üksildasele ekstreermsportlasele hea lahendusega, sest oma tegemistest õhuvõtete saamine on tehtud lihtsamaks kui kunagi varem, samas:

  • 15-minutiline aku kestvus seab omad piirangud trikitamiste proovimisele
  • 1500.- USD poehind (ilma kaamerata), tundub esmapilgul kallivõitu (kicstarteris saavad esimesed 995.- USDga asja kätte).

AirDogil on huvitav propellerilahendus, mis võimaldab filmitavat jälgida ka suurel kiirusel ning erinevad jälgimisfunktsioonid võimaldavad teha filmitava ümber tiire, hoida ühe koha peal paigal jälgides objekti või vaadata otse alla või mobiiliäpiga salvestada trajektoor, mida AirDog järgmistel võtetel filmib.

Kokkuvõte

Droone, mis konkreetseid inimesi või objekte automaatselt jälitavad ja filmivad on sõjatööstuses kasutatud üle 10-aasta, kuid massidele suunatud lahendusi on veel vähe.

Kuigi selle loo kirjutamise ajal on Kickstarteris AirDog kogunud üle 15 000.- USD ja väga võimalik, et homseks on kõige soodsama hinnaga lahendused juba välja müüdud, usun, et unikaalsuse pärast kiirustada ei ole mõtet, sest tõenäoliselt kõik suuremad droonitootjad teevad lähiajal oma droonidele sarnase lisavidina, mis võimaldab jälgitavat objekti või subjekti ka automaatselt filmida.