Kuidas võita LG televiisor ja filmikoolitus?

Detsembris kutsus PublicTV mind paroodiareklaami videokonkursi züriisse. Reklaamklipis rääkisin, et see ei ole ainult võimalus endale auhind (televiisor) võita, vaid telefoniga ülesvõetud klipst saada jalg filmimaailma ukse vahele:

httpv://www.youtube.com/watch?v=yaxlYTSA8XQ

32 päeva enne konkursi lõppu on esitatud kokku 10 võistlustööd ehk kõigil on võimalus oma video veel valmis teha, esitada ja võistlus kinni panna.

Videote hindamine

Üks lihtne videote hindamise kriteerium, mida kõik osalejad saavad ka oma klippide puhul testida näeb välja selline:

1. “mitterahuldav” – need on klipid, mis tingimustele mingil põhjusel ei vasta (ropud sõnad, teemast mööda jne) ja seetõttu konkursile ei pääse ehk PublicTV poolt üles ei laeta.

2. “kasin” – vaatad klippi, kuid see on nii igav, et mõnes kohas ketrad edasi või hakkad poole pealt järgmist klippi vaatama.

3. “rahuldav” – vaatad klipi lõpuni, kuid erilist emotsiooni ei teki.

4. “hea” – vaatad klipi üle… ja siis vaatad veel korra, sest oli päris lahe video. Võimalik, et viskad sellele isegi like.

5. “väga hea” – tegemist oli nii hea videoga, et pikemalt mõtlemata jagad seda ka oma Facebooki lehel, et ka sõbrad sellest osa saaksid.

Kui konkursile juba esitatud videote omanikud soovivad oma klipile tagasisidet saada, siis kõige lihtsam viis on küsida hinnangut suvalise inimese käest, sest sõbra käest küsides saadakse üldjuhul parem hinnang, millest erilist kasu ei ole.

Seega, kui “inimene tänavalt” videot vaadates soovib seda kohe ka teisega jagada, siis tõenäoliselt on peavõit kodus!

Zürii koosseis

Paroodiareklaam

Plaanid kandideerida?

Videote esitemiseks on aega veel üle kuu aja. Kui soovid kandideerida, siis ehk saad järgnevatest soovitusest inspiratsiooni:

Võta konkreetne näide

IGAVKonkursi teema on “paroodiareklaam“. See tähendab, et mingist konkreetsest reklaamist võiks teha paroodia. Kui mõni üksik reklaamklipp (a’la Rimi Käikkonen) välja arvata, siis Eesti telekanalites esitatavad reklaamid on sellised, mida hea meelega ketraks edasi või jätaks vaatamise vahele.

Võta üks halb klipp paljudest, aga selline mida paljud teavad ja tee see sellest paroodia, milles vaataja tunneks ka originaali ära. Sellisel juhul on äratundmine ja huumor oluliselt parem.

NB: konkursile kvalifitseeruvad siiski ka reklaamid, mis ei ole konkreetse näite puhul tehtud. Hetkel on üks sellistest minu favoriite. 

Keera üle vindi

Mõtle kuidas teema konkreetselt üle vindi keerata. Ära jäta asja poolikuks. Kui väga üle vindi keerad, siis on võimalik, et klipp ei pääse konkursile, kuid see on ikkagi parem kui poolkõva variant, mis pääseb, aga auhinda ei saa.

Ära venita

Lõika klipist välja kõik ebaoluline. Ka väikesed mõttepausid. 30-sekundiline klipp, mida vaadatakse seetõttu 2 korda, on parem kui minutiline video, mida ei viitsita lõpuni vaadata.

Ära ropenda

Ropud sõnad ja esitlused võivad internetivideotes olla lahedad, aga vaatajale on oluliselt parem, kui sõnade kohal on “piiksud” või vaataja üllatuseks kasutatakse hoopis viisakamat väljendit.

Üllata lõpuga

Laheda video puhul on oluline, et selle lõpplahendus oleks vaatajale üllatuseks. 80% juhtudest otsustab vaataja just video lõpu puhul, kas seda sõpradele edasi saata või mitte. Kõige igavam lõpp on filmistiilis – osalejate nimekiri, tootjafirma jne. Kui väga soovid panna, siis üllata ka selles. Näiteks Tujurikkuja subtiitritest võis leida, et “tänatakse ka Keskturu müüjat, kelle nime unustas Helen kogemata ära”:

Keskturu müüja

Kokkuvõte

Paroodiareklaami konkursil on hetkel vaid 10 videot, mis tähendab, et auhinna (42” LG televiisori, Samsungi kaamera, filmikoolituse jne) saamise võimalus on väga suur. Ka lihtne, telefoniga filmitud klipp võib osalejale teleka seinale tuua ja koolituse läbi tasuta teada saada, mis filmi- ja reklaamimaailmas toimub.

See, et iga klipp räägiks loo, on online videomaailmas väga tähtis. Paroodiareklaami puhul on asi aga lihtsam – igava reklaamklipi näol on lugu olemas, on vaja see vaid korraliku huumoriga üle vindi keerata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga