Kuidas teha USA kohtusüsteemist oma koeravideo?

Veidi vähem kui 2-kuud tagasi avastasin, et USA-s resideeruv Briti päritolu John Oliver on oma pühapäeva õhtuse satiirilise teleshowga “Last Week Tonight with John Oliver“ YouTubes saanud üle 75 miljoni vaataja tähelepanu. Tänaseks on kanalile lisandunud veel üle 50 miljoni vaatamise.

John Oliver, kes ühes episoodis mainis ka Eestit, tuli eile välja väga originaalse lahendusega USA ülemkohtu teemal. Nimelt ei ole supreme courtis lubatud filmida, kuid kõikide istungite helisalvestused on avalikult kättesaadavad (huvitav, kuidas Eestis seis on?). Põhjuseks toodi, et televisioon võtab kohtuistungitelt vaid väljalõikeid ja see ei pruugi anda täit infot otsustusprotsessi kohta.

httpv://www.youtube.com/watch?v=fJ9prhPV2PI

Kassivideo näitel tehti USA kohtusüsteemist telesaatesse näidisistung, kuid YouTube kanalisse laeti üles kogu taustamaterjal, mitte ainult võimalusega, vaid konkreetse üleskutsega sellest mõne teise juhtumiga oma videokaasus teha.  #RealAnimalsFakePaws

httpv://www.youtube.com/watch?v=tug71xZL7yc

Iga teismeline teab kuidas YouTube video alla laadida ja sellele audio taha lisada (eriti veel juhul kui ka viimane olemas on). Esimesed 10 videot on sel teemal juba tehtud.

Lühidalt – telesaade annab vabasse kasutusse oma materjali, et kasutajad looksid selle abil oma sisu. Ma arvan, et see lause vajab kordamist – telesaade annab vabasse kasutusse oma materjali, et kasutajad looksid selle abil oma sisu.

Last Week Tonight with John Oliver

kohupiimJohn Oliveri show on intellektuaal-satiiriliselt kordades huvitavam, kui mõni pühapäevaõhtune lülita-aju-välja näosaade Eesti telekanalil, mille osade vaatamiseks tuleb DELFIs esmalt vaadata üle minuti kohupiimapasta reklaami ja mille tõttu on suvalised YouTube kanalid saanud klippide üleslaadimisega üle 100 000 vaatamise. Aga see on teise postituse teema.

Näiteks eilses saates ütles John, et selle videoklipi lõpus hakkate eeslit vihkama. Ja väga tõsisel teemal (Afganistaani tõlkide USA viisa saamine), tehtud loo lõpus võib see tõesti nii olla:

httpv://www.youtube.com/watch?v=QplQL5eAxlY

Video kirjeldusest leiab tihti konkreetsed üleskutsed, seda ka Afganistaani tõlkide puhul.

Eesti telemaastikul on veel palju USA-st õppida, eriti YouTube kasutamise, kuid veelgi enam selles osas, mis puudutab kasutajate loodud sisu loomist ning sellejaoks võimaluste tekitamist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga