Kuidas teenida YouTubega raha?

NB: see lugu pärineb 2011. aasta algusest!

httpv://www.youtube.com/watch?v=8n0Uu4J0aRM

1) Tooda videosi, millel on palju vaatajaid ning YouTube maksab sulle videote eest!

Lühidalt tähendab see YouTube Partner progammis osalemist,
mille eelduseks on:
– populaarsete ja vaadatavate videote olemasolu (ei ole kindlat vaadatavuse numbrit avaldatud, kuid see on kindlasti üle 100 000 vaatamise kuus)
– paljusi kanaliga liitujaid.
ning osalemise tingimusteks:
– video on sinu poolt toodetud või sul on õigused selle näitamiseks,
– nõusolek/kinnitus kõikidelt videos osalejatelt,
– kinnitus lubatud muusika/audio kasutamisest,
– ei ole sobilik lastele jne.

Partnerprogrammile kandideerimiseks on vast kõige lihtsam viis on toota videosi lemmikloomadest või muust armasast/naljakast/ekstreemsest jne, millest võiks saada viiruslikult leviv video ning jagada seda atraktiivsel ja optimeeritud moel a’la “Charlie bit my finger” vms… ning teha seda nii tihedalt kui võimalik. Kuid ka sellisel juhul on võimalus, et saad YouTube käes e-maili, et mõni sinu video on väljavalitud partnerprogrammile sobilikuks väga väike.

Kuna eestikeelsete viral videote tõenäosus on suhteliselt 0-lähedane, vaid ehk Palivere katusekoristajad on ühena vähestest miljoni vaatajani jõudnud ning tõenäoliselt ei ole Eestist ühtegi YouTube partner programmis osalejat, siis seda, lihtsasti kõlavat, kuid suhteliselt ebareaalset võimalust pole mõtet rohkem käsitleda.

Veelgi enam – kuna YouTube “raha maksmine” tähendab tegelikult sinu videote peal olevate reklaamide osalist jagamist sinuga, siis juhul, kui sa teed atraktiivseid videosi oma toodete tutvustamiseks, ei soovi sa ju, et konkurendid saaksid oma reklaami sinu toodete videotele.

2. Too vaatajad videote abil oma veebilehele ning teeni raha reklaamist

Selline lähenemine on juba õigem – video abil külastajate veebilehele toomine on videoturunduse üks põhieesmärke, sest video kaudu sinu kodulehele tulnud külastaja on kõige altim ostma sinu toodet või teenust. Võimalik, et ka klikkima mõnel reklaamil, mis su veebis väljas.

Praktikas tähendab see seda, et pead populaarset blogi, mida täiendad YouTube videotega, milles on link (annotatsiooni kujul) videos ja/või klikitaval kujul video kirjelduses.

Kui sinu veebileht on populaarne siis Google AdWords, SmartAD, klikivabrik.ee ja teised on nõus sind tasustama sinu veebilehel olevate reklaamide eest.

Väga palju tööd, tasu tõenäoliselt Eesti keeles/piires suhteliselt väike või olematu, kuid teoreetiliselt võimalik juhul kui oled huvitav mõnes valdkonnas ning ei oma reaalset toodet või teenust, mida pakkuda.

3. Pea (video)blogi ning müü (promo)teenuseid oma valdkonnas

Juhul kui oled autohuviline, eriti veel mõne automargi kindel fänn ja pead (videotega) blogi, millel palju vaatajaid/jälgijaid, siis müü oma reklaamikanal automüüjatele. Täpselt oma sihtgrupile ligipääsemine on ettevõtetele kindlasti nii oluline, et kui nad ka maksta ei suuda, siis oma autole saad tasuta teeninduse vms kindlasti välja rääkida.

Lisaks videote tootmisele ja blogi pidamisele nõuab see viis teatavat müügitööd, kuid on kindlasti lihtsam võimalus, kui esimesed kaks varianti. Mõtle välja, mis sinu kõige suurem kirg ja kirjuta, joonista ning filmi seda – kindlasti on sama asjaga tegelejaid veel palju ning tõenäoliselt ka ettevõtteid, kes just seda sihtgruppi püüda soovivad.

Võimalusi on suhteliselt lugematu arv. Näiteks selle blogi autori üheks kireks ja hobiks on tänavakorvpall, kus 7. aasta jooksul on ürituste korraldamise läbi ning veebilehe/facebooki/e-maili postiloendi jms näol tekkinud mitmetuhandepealine kontaktvõrgustik, mida nüüd ettevõtetele, kes sportlikule / noorele / korvpallihuvilisele sooviksid oma tooteid ja teenuseid tutvustada, väga hea ning lihtne pakkuda.

Varu kannatust

Blogi ja videoblogi loomisest kuni selleni, et see ära hakkab tasuma läheb minimaalselt pool aastat, reaalselt vähemalt aasta. Arvesta sellega ning ole järjekindel!

4. Tutvusta oma tooteid või teenuseid video abil

Video abil saad tõsta tuntust ning toodete või teenuste müüki. Korrates eelnevat – kui sul on tehtud oma tootest või teenusest hea video, siis video vaataja oma veebilehele saamine ning talle “müügi” tegemine on oluliselt lihtsam kui ükskõik milliseid muid turunduskanaleid kaudu.

Mõtle korralikult läbi milline on sinu videoturunduse strateegia:

* Üks video esilehel või mitu videot regulaarselt iga kindla ajavahemiku tagant?
Paljudel turismitaludel vms väikeettevõtjatel piisaks täiesti ühest tutvustusvideost kodulehe esilehel, samas reisikorraldajad võiksid iga (uue)paketi kohta eraldi video teha jne.

* Mis stiilis video tooks vaataja kõige paremini sinu veebilehele – õpetlik, informatiivne, emotsionaalne, naljakas…?
Kas teed kuulsa “kassivideo”, millel miljon vaatamist, kuid väga vähesed saavad sinu kliendiks või õpetad kuidas plokikaanetihendit või hammasrihma vahetada ning video vaatajad (keda on küll vähem kui “kassiarmastajaid”), kes ise ei viitsi asjaga jamada tulevad kindlasti sinu autoremonditöökotta oma asju ajama.

Ära unusta huumorit – kui karburaatorivahetajale veidi õli pähe voolab või mõni lõbus näide rahuloleva kliendiga, annab video levimisele palju juurde.

Erinevalt interneti bännerreklaamist on videoturunduses kulu vaid videote tootmise ja näol ning sedagi annab väga soodsalt teha. Videod levitamine YouTubes ja teistes videokeskkondades on aga tasuta ning need võivad jääda internetti ka kauemaks kui sinu äritegevus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga