Kuidas saada YouTubes esimeseks?

YouTube on maailmas Google järel nr.2 otsingumootor ehk samamoodi nagu “number üks mootoris” on ka YouTubes oluline teemakohaste märksõnade puhul olla esimeste seas.

kuidas pakkida kingitusi

Kõrge koht YouTubes on hea ka Google universaalotsingu puhul, näiteks otsides “kuidas pakkida kingitusi” on esimeseks vasteks YouTube video, mitte Delfi artikkel või Buduaari postitus.

Populaarsete märksõnade puhul ei pruugi optimeeritud koduleht ka parima tahtmise juures ilma AdWordsi (ehk raha) abita Google avalehele sattuda, kuid video abil võib see olla võimalik.

1) Märksõna analüüs

Kui soovid YouTubes mõne märksõnaga esimeste seas välja tulla, siis on see oluliselt lihtsam kui Googles, sest videote optimeerimiskompetents on meil pea olematu.

Googles saad märksõnu analüüsida KeyWord Planneri abil:

KeyWord Planner

Kui võtta aluseks näidismärksõna “kasutatud autod”, siis siin käib Googles sõda pea kõikide autodiilerite ja müügiportaalide vahel, mida näitab vähemalt 9 ostetud AdWordsi reklaami:

Kasutatud autod

Sama märksõna YouTubes on aga pea olematu konkurentsiga ehk minimaalse optimeerimisega peaks iga autodiiler mõne oma kasutatud auto video abil esimeste sekka saama. Populaarseim video on hetkel Motors24 kanalist, samal teemal on 8 videot Tarbijakaitseametilt.

YouTube märksõnade analüüsi puhul tuleks alustada hetkel esimeste videote hindamisest ehk millist pealkirja, kirjeldust ja märksõnu esiotsa videod kasutavad. Kuna märksõnad ei ole YouTubes avalikud, siis nende avastamiseks tuleb kasutada mõnda rakendust a’la VidIQ või TubeBuddy.

Kasutatud auto

Kui esimeses videovastes on “kasutatud auto” märksõna nii video pealkirjas kui kirjelduses (märksõnadest siiski puudu), siis teisel vastel…

Kasutatud auto2

… ehk Tarbijakaitseametil ei ole lisatud isegi kirjeldust ega märksõnu. Veelgi enam – YouTube laetud lugematul arvul videotel on vaid üks, millel on lisatud märksõna “kasutatud auto”. Kas mõni autodiiler näeb siin oma võimalust?

kasutatud autod tartus

Kui aga märksõnu veelgi täpsustada a’la “kasutatud autod Soomes”, “kasutatud autod järelmaksuga” või igakuiselt üle 200 päringu saav “kasutatud autod Tartu(s)”, mille soovituslik AdWordsi klikihind on pea 1 euro, kuid videovasteid peaaegu polegi, siis pole keeruline video optimeerimisega paremaid tulemusi saavutada.

2) Planeeri video sisu

Video sisu peab alati olema vastavuses video pealkirjaga, seega YouTube pole mõtet petta pannes pesumasina videole pealkirjaks “kasutatud auto Tartust”, sest halvimal juhul kannatab mitte ainult video vaid kogu konto.

Pealgi ei ole otsingutulemustes eespool olemine eesmärk omaette, vaid video peaks täitma muud eesmärki a’la vaataja suundub edasi kodulehele, müügiplatsile, ühendust võtma vms. Seega, kõigepealt analüüsi oma valdkonna populaarsemaid märksõnu ja seejärel planeeri video, mis oma sisult ja olemuselt planeeritud märksõna/fraasi kõige paremini täidaks.

3) Ole teadlik võimalustest

Tuleta meelde Püha Franciscuse palve:

“Jumal, anna mulle meelerahu leppida asjadega, mida ma muuta ei suuda,
julgust muuta asju, mida ma muuta saan,
ja tarkust, et nendel asjadel alati vahet teha”.

YouTube video puhul sa ei saa kindel olla, et see saab miljon klikki ja meeletul hulgal tähelepanu, kuid sa saad luua või muuta:

  • videofaili pealkirja enne selle üleslaadimist,
  • video pealkirja nii, et see oleks loetav, klikkima kutsuv ja märksõnu jälgiv,
  • video kirjeldust sedasi, et lisaks märksõnadele annad vaatajale võimaluse midagi edasi teha,
  • video pisipilti, mis toetab nii pealkirja kui video sisu,
  • video märksõnu, mida soovitavalt suudad vähemalt 10 välja mõelda,
  • video subtiitreid, et videost saaks aru nii teist keelt kõnelevad inimesed kui ka vaegkuuljad ja need, kel mingil põhjusel pole heli võimalust,
  • kodulehte, kuhu saad video embedditud kujul lisada,
  • video kommentaare, millele suudad 48h jooksul vastata,
  • Facebooki ja muud sotsiaalmeediat, milles saad kutsuda üles videot vaatama,
  • esitlusloendit, kuhu suudad video lisada,
  • oma YouTube kanalit, mida suudad nii kujundada kui ka sisuga täita.

Vaata oma YouTube laetud videod kriitilise pilguga üle ja kui soovid mõne olemasoleva või planeeritava videoga konkurentidele “ära teha”, siis võta ühendust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga