Videoturundus.ee- Räägi oma lugu

Kuidas luua oma telekanal?

BEST INTERNET 2014 ettekandes rääkisin, et YouTube viimaste aastate kõige revolutsioonilisem muutus on võimalus maailma suurimas videokeskkonnas teha tasuta otseülekandeid.

TALLINN, ESTONIA:: FOTO:Marko Mumm/meediafoto.ee

FOTO:Marko Mumm/meediafoto.ee

Kui filosoofiliselt läheneda, siis blogimise ajastu algus tähendas seda, et kõigil on võimalus luua oma ajaleht. Nüüd, kui otsepildi tootmine on tehtud väga lihtsaks ja soodsaks, on kõigil võimalik luua oma videokanal, mis  piiranguteta on nähtav üle maailma, seda ka nutikamatel teleekraanidel.

Küsimus ei ole enam selles, kuidas asja tehniliselt toota, vaid sisus. Maailmas on miljoneid blogisi, mida pea keegi ei loe ning sama kehtib ka videote kohta. Samas pole tähtis mitte vaatajate number, vaid see, kas sisutarbijad on sihtgrupist ning kas ja kuidas nad sellele reageerivad.

Ürituste otseülekandeid on Eestis tehtud juba aastaid ning üha rohkem kasutatakse ka YouTube võimalust selleks. Näiteks Eesti Rahvusringhääling tegi Laulu- ja Tantsupeo otseülekandes vaadatavaks ka oma YouTube kanalis. Siiski telekava regulaarsusega (a’la igal X päeval kella 18:00-21:00ni) interneti otsepilti ei tooda meil veel keegi.

Regulaarse otsepildi võimalused:

Televisioon on televisioon, sest sellel on kava. Teame, et AK algab kell 21:00 ja seriaal X neljapäeviti kell 20:30. Kui mõni organisatsioon või ettevõte suudaks kasvõi kord nädalas hakata otseülekandes sihtgruppi huvitavat sisu pakkuma, siis ei läheks kaua aega püsiva vaatajaskonna tekkimiseni.

Otsepildi tootmine on hoopis teine videomaailm, kui järeltöötlusega videote produktsioon. Ekraanile jõuavad kõik vead ja saateapsud, mida hilisema silumisega ei ole võimalik välja jätta. Samas on otsepildi apsud loomulikumad ning vaatajate poolt andeksantavad.

Interneti live-pilt annab vaatajatele suuremad ja paremad kaasarääkimisvõimalused, sest arvutiekraanilt pilti vaadates saab sellele lihtsamalt ja kiiremini hinnangut anda kui Foorumi otsesaatesse helistades.

Regulaarus

Kord nädalas videopildi live-edastus ei ole niivõrd tähtis kui regulaarsus. Kui huvitav videokanal teeb nädalas korra, kindlal päeval ja kellaajal avalikuks temaatilise videosisu, siis võib see olla ka järelvaadatavas ehk töödeldud versioonis.

Kokkuvõte

Meile meeldib vaadata seda, mis toimub just praegu … kuskil mujal. Televisioon jätab meile sellise mulje, kuigi enamus saateid on eelnevalt toodetud.

Otseülekandes või järelvaadatavas vormis videosisu pakkuva “telekanali” loomine on täna tehniliselt lihte, küsimus on rohkem selles, kas loodav sisu vaatajaid huvitab, kuidas säilitada järjepidevus ning sisu vastavus ettevõtte või organisatsiooni äriliste eesmärkidega.

, , ,Kui sulle meeldis see lugu, loe ka: