Pool aastat tagasi soovitasin neile, kes otsivad soodsa hinnaga, väikest, SD kaardile Full HD formaati salvestavat vee- ja põrutuskindlat kaamerat, osta mõni GoPro Hero seeria mudel, mis seda kõike on ja võimaldab.

Tänaseks, (täpsemalt juba 2 kuud), on ka Eestis müügil kaamera 2 versioon, mis kannab nime GoPro Hero2 ning on oma võimalustelt väidetavalt 2 korda parem. Kuigi õnnestus varakult jõuluvana kingikotti piiluda, on allolevalt kaamerate võrdlus veel testimata andmete alustel.

GoPro Hero vs Hero2

Väliselt on kaamerad sarnased, kui välja arvata salvestamist näitavad LED-lambid, mis Hero2 puhul põlevad igal küljel. Põhiline muutus on seega sisus – 2 korda teravam läätse, kiiremat protsessorit ja paremat pimedas salvestamise võimalust näeb allolevast videost:

Fännide võrdlevaid videosi on loomulikult veel, vaata nt seda, teist või kolmandat. Paremaks arusaamiseks sobib Full HD ja täisekraan-formaadis.

Tavakasutaja on kindlasti rõõmsam oluliselt lihtsama menüüsüsteemi üle (millest ka esmakasutaja saab ilma manuaalita aru), operaatoritel on aga Hero2 puhul võimalus valida vaatevälja 90/127/170 kraadi (Hero1-l on FullHD-s 127/170, teistes formaatides 170 kraadi).

Toode algab pakendist

Täpsema ja tehnilisema võrdluse leiab GoPro veebilehelt, kuid esmased subjektiivsed hinnangud Hero2 kasuks valiku tegemisel olid:

1) 3,5mm välise mikrofoni sisend, ehk samal ajal kui kogu maailma muud odavad kaamerad, seda võimalust sama hinnaklassi kaameratelt millegipärast ära võtavad, on Hero2-l see heaks lisandväärtuseks, mis võimaldab heli oluliselt kvaliteetsemalt salvestada.

2) veebruaris müügile tulev WiFi BackPac – ehk lisavidin, millega võimalik kaamera pildist üle traadita interneti otseülekannet teha. Mida kõike see võimaldab – a’la Simpel Sessioni rulavenna kiivrilt esineja vaatenurk otse suurele ekraanile jne…

Miinused

1) Kõrge hind, täpsemalt hinnavahe – kui GoPro USA lehel on hinnaks on 299.- USD, Eesti GoProKaamerad.ee müüvad sama asja 349.- EURiga. Seda enam, et see postitus ei ole ka reklaamtekst ning ununes ka aasta lõpuni kehtivat -15% jõulukampaaniat kasutada.

2) “Kalasilm” – kaamera on loodud peamiselt surfi-, moto- ja ekstreemspordihuvilistele, kus on oluline salvestada nii laia vaatenurka kui võimalik, seega tegemist ei ole iseenesest miinusega, pealegi Hero2 FullHD 90-kraadine (narrow) vaatenurk pakub enam-vähem võimalusi ka olukorraks, kus kala-maailma vaja ei lähe.

Kokkuvõte

Oma hinnaklassis (ja nishis) ei ole GoPro Hero(2)-le veel konkurentsivõimelist vastast. Kellel on Hero(1), see tõenäoliselt on rahul ning kui just väga suur fänn ei ole, siis ei pea vahetusele mõtlema, kes aga valib Hero1 või 2 vahel, siis pikemas perspektiivis on vol.2 kindlasti seda 100.- USD/EUR vahet väärt.

GoPro Hero oli turul ca 2 aastat enne kui Hero 2 lansseeriti (24.10.2011), seega võib ennustada, et Hero3 saabumine on mitte varem kui 2013.