Kellele loodi vanalinna 3D veebirakendus?

Eesti Päevaleht analüüsis täna, et Tallinna Vanalinna 404 000.- EURi maksma läinud virtuaalne 3D mudel on teoorias hea, kuid paljudele kättesaamatu.

Tõepoolest, tehnilised nõuded on küllaltki kõrged ning selle mittetoimimine iPadis ja nutitelefonides tekitavad küsimuse kellele rakendus on loodud?

Videoturunduslikult on küsitav:

  1. Miks nii inglise- kui venekeelsel veebiversioonil on eestikeelne tutvustusklipp? Ehk mida ütleb inglasele: “Tere tulemast armastatud keskaegsesse Tallinna vanalinna!?”
  2. Miks algab eestikeelne video Euroopast? Ehk miks on vaja eestlasele näidata kus asub Tallinn? Video sisuks võiks olla selle teenuse tutvustus ehk reaalselt rakenduse toimimine, seda enam, et paljudel ei ole tehniliselt võimalik seda ise proovida.
  3. Video (virtuaalne_vanalinn_intro.avi) on peidetuna laetud selleks loodud kontole /tallinngis. Miks ei võiks selleks kasutada mõnda teist Tallinna või Kultuuripealinna kanalit?

httpv://www.youtube.com/watch?v=SE-tzvVeu4A

Jalgratas 2?

Innovatiivsus on tervitatav, kuid teatud juhtudel (ja summade juures) ei ole vaja teist jalgratast leiutada. Google Earthist on ja jääb rohkem inimesi Tallinna vanalinna vaatama, kui seda Tallinna 3D rakendus võimaldab.

Lisaks on Google tehniliselt kättesaadavam, kiirem ning pildikvaliteedilt parem, kui kõrgeid tehnilisi nõudmisi esitav “Vanalinn3D” trikiratas. Allolevad näidised Raekoja platsilt:

Tallinn 3D:

Google Earth:

Google Earth katab siiski vaid väikese osa vanalinnast 3D formaadis, seega Tallinnale oleks turunduslikult parim lahendus, kui tehtud tööd jagatakse ka rakendusele, millel miljoneid kasutajaid rohkem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga