Facebook on nüüd YouTubes

Eelmise nädala YouTube uuenduskuur, mis jõudis isegi Eesti online meediasse (EPL, Õhtuleht) võttis online videoturundajatel tõenäoliselt korraks aja maha, sest arusaamine, mis on lisaks visuaalsele muutusele toimunud vajab veidi süvenemist.

Minuarust üks huvitavamaid sisulisi muutuseid on Facebooki eraldi kanalina väljatoomine, mis annab võimaluse YouTube sisseloginutele saada ülevaadet oma Facebooki sõprade ja fännilehtede (jagatud) videosisust.

Ehk kui keegi jagas Facebookis mõnda YouTube linki, kuid vahepeal on sinu sein täitunud ShitWille mängutulemuste, “Palju õnne sünnipäevaks” soovide või muu ebahuvitavaga, siis YouTube kaudu leiad jagatud videolingid lihtsalt üles.

Avastasin sedasi just ühe The Sun’i video, mille populaarsuses (kanali kõige vaadatum klipp) on kindlasti osa paljude inimeste kaasamises.

Videokanali nimi ja väikepilt

YouTube uuenduskuuri peamiseks sisuliseks muutuseks on siiski oluliselt suurem rõhuasetus kanalitele, ning eriti tähtsaks on selle nimi (mitte pealkiri!) ja väikepilt, mis ilmuvad automaatselt kõikidele kanali tellijatele.

Teatud eelis on kanalitel, mis algavad numbritega, sest senikaua kui konto omanik pole “Tellimuste” seast oma eelistust (kuni 10tk) teinud, on reastuse aluseks tähestiku järjekord, kuid see ei tohiks olla põhjuseks, miks uue kanali valikul peaks alustama numbrist!

Siiski, /ajakiribasketball-il (Kristo, lisa ka pilt!;) on väike eelis /ALeCoqEE ees.

Visuaalne sisu

Sotsiaalvõrgustikud (Facebook, Google+), blogid ja ka online meedia on üha rohkem keskendumas visuaalsele sisule, sest seda on lugejatel palju kergem “omandada”. Näiteks allolevalt kaks pilti tänsest EPL-i digilehest, mis vaid teksti kujul edastatult oleks kindlasti olnud vähem loetav:

Video formaat

Kõige lihtsamini “omandatav” formaat on video kujul, mida ka online meedia üha rohkem kasutama hakkab. Näiteks aktuaalse IRLi elamislubade loo kõrval on EPLi digilehes võimalik ühe klikiga DELFI TV videokommentaare vaadata.

Video muutub olulisemaks

Turundaja jaoks tähendab see, et video sisu muutub veelgi olulisemaks, kuna Facebooki fännilehel jagatud YouTube video saab seeläbi kauem tähelepanu kui tavaline teksti või pildiga postitus.

Maksimaalse tulemuse saavutamiseks soovitan videot endiselt jagada kõikides – nii YouTubes, (lingina) Facebookis ja Google+ kui (embed koodiga) blogis. Loe lähemalt “Videoturunduse käsiraamatust“.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga