Sel nädalal jõudis YouTube kanali tellijate arvu poolest esimene Eestis tegutsev youtuber, karakterinimega Boris Blin, maagilise 1 000 000 kanali tellijani. Veel eelmisel aastal kui DELFI tegi oma nägu peitvast slaavikultuuri viljelejast loo, oli kanali tellijate arv 400 000 kandis.

Tegemist on esimese eestlasega, kes lähiajal saab postiga YouTube kuldse “Play Button” tunnustuse.

Life of Boris YouTube kanal läks mööda senisest Eesti edukamast YouTuberist Estonianna, kelle puhul oli ka minul au 2015. aastal Pealtnägija saatele kommentaar anda.

Socialblade andmetel on Estonianna 731 000 kanali tellijaga hetkel Eestis II kohal, kuid järgmised jäävad juba kaugele maha. Vaid 17 Eesti oma asukohaks määranud kanalit omavad üle 100 000 tellija.

Erinevalt Estoniannast räägib Boris oma sihtgrupile inglise keeles, seda siiski meelega venekeelse aksendiga.

Ühes oma videos räägib Boris kuidas Eesti keelt rääkida.

Miljon kanali tellijat on müstiline number. See tähendab, et rohkem kui miljon inimest soovib sinu järgmist videot näha. Soomes on miljoni tellijani jõudnud 8 kanalit, Lätis üks muusikakanal, Leedu parimal on samas vaid 600 000+ tellijat.

“Miljon, see on tehtud” (ühe 2017 KOV valimiste kandidaadi kommentaar minu 2010. aastal Tartu kesklinnas tehtud kossuviskele). Loodame, et esimest Eesti YouTube miljonäri, seda siiski kanali tellijate arvestuses, paneb tähele ka kohalik online meedia, kuid äkki ka Pealtnägija?