Videoturundus.ee- Räägi oma lugu

Eesti reklaamiagentuurid YouTubes

Siin blogis on mitmed reklaami- ja turundusagentuurid saanud kriitikat selles osas, mis puudutab klientidele toodetud reklaamklippide jagamist oma videokanalis. Ühelegi agentuurile pole siiski konkreetselt näpuga näidatud ning ka selle postituse eesmärk ei ole kriitiliselt jätkata.

Reklaami- ja turundust pakkuvaid agentuure on eestis kümneid ning kui paari mehe bändid juurde lisada, siis ilmselt saab kolmekohalise numbri täis. Kõigile on oluline näidata oma portfooliot ning kui see olemas ka videokujul, siis YouTube on selleks hea võimalus.

SocialBakersist leiab hetkel 8 reklaamiagentuuri YouTube statistika, kus populaarseim Taevas Ogivly, kelle kanalis on videote vaatamisi ligi 240 000.

SocialBakers agentuurid

Sellest nimekirjast mitmed tegijad puudu, kuid kõigil võimalik nimekirja täiendada.

Tähelepanekud:

taevas

SocialBakers annab infot ka produktsioonifirmade ehk videotootjate kohta, selles vallas on MoonWalkStudio ja Catapult Films videote vaatamiste ja kanali tellijate poolest teistest kaugele eest ära sõitnud:

produktsioonifirmad

Kokkuvõte

Sotsiaalmeedia kasutamine on agentuuridele oluline oma tegevuste ja tehtud tööde tutvustamiseks. Samal ajal võiks klientidele tehtud reklaamklippide üks-ühele ülesjagamise asemel teha nendest mashupi, mille lõpus ja kirjelduses on sobilikum kasutada tootja ja tellija infot, idee autorit jne.

Klientidele toodetud reklaamid peavad siiski olema kliendile loodud videokanalis (viimase puudumisel tuleks see vajadusel luua) ning portfooliosse lisades tuleks see linkida otse kliendi kontolt.

, , ,Kui sulle meeldis see lugu, loe ka: