Apple iPhone 4S – mobiilivideo uus tase

Tänasel kurval päeval on paslik rääkida Apple viimasest saavutusest, mida ettevõtte looja proovida sai ehk iPhone viimasest mudelist 4S, eriti selle uutest video salvestamise võimalustest.

Kõige rohkem online videooperaatoreid maailmas kasutab filmimiseks oma nuti- või “vähem nuti” telefoni, ehk mobiili, millel on video salvestamise võimalus, sest mobiiltelefonides on ühe suurima arenguhüppe teinud just videokaamera kvaliteet. Näiteks alles pool aastat tagasi tuli turule esimene LG mobiil, millel Full HD video salvestamise võimalus. Paar kuud varem oli see võimalus ka iPad 2-l.

Mobiilivideod on populaarsed

Mobiiliga on tehtud mitmed maailma vaadatuimad videoklipid online meedias. Peamine põhjus selleks on lihtne – see videokaamera on kogu aeg kaasas ning erakordsete ja kordumatute sündmuste salvestamiseks on vaja see vaid taskust välja võtta.

Apple iPhone 4S

Kuigi investorid ja mitmed tuttavad olid pikkisilmi iPhone 5 lansseerimist oodanud, ei ole 4S sugugi suur pettumus, eriti neile fännidele, kes oma telefoni lisaks Angry Birdsi mängimisele ka filmimiseks kasutavad.

iPhone 4S kaks peamist uuendust

1) Full HD video. Oluliselt parandatud kaamera (suurem ava ja lisalääts), noise reduction ning pildi stabilisaatori täiendus tõstavad veelgi juba üle keskmise kvaliteegiga iPhone pildi ja videokvaliteeti.

2) Video sõnumid ehk iMessage, mis on uue iOS5ga kaasas olev programm teksti, piltide ja (HD) video jagamiseks.

Lisaks loomulikult kiirem protsessor ja interneti kiirus, mis teevad võimalikuks video kiirema editeerimise ja üleslaadimise. Kindlasti ka pikem aku kestus ja kuni 64GB mälumaht olulised video salvestamise juures.

Apple ametlik iPhone 4S tutvustusvideo:

httpv://www.youtube.com/watch?v=SFfm2uQbaLM

Kokkuvõte

Mobiil ei asenda veel videokaamerat, kuid mobiil on kõigil kaasas, mistõttu on sellega võimalik erakordseid hetki salvestada. Kuna nüüd võimalik ka Full HD formaati salvestada, siis on oodata online videokeskkondade kvaliteedi tõusu, mida ei häbene ka televisioonid vajadusel oma ekraanil näidata.

Lõpetuseks ja mälestuseks üks 27 aastat tagasi tehtud video, kus arvuti räägib Steve’ga:

httpv://www.youtube.com/watch?v=2B-XwPjn9YY

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian