Ühe hiljutise raporti kohaselt muutub YouTube 33% aastas. Seega mitmed soovitused, mis võisid kehtida paar aastat tagasi, on tänaseks oma mõtte kaotanud. Allolevalt 7 soovitust, mis kehtivad ka 2016. aastal kõigile, kes YouTube turunduskanalina kasutada soovivad.

kalender1) Tee vähemalt 1 video kuus

Paljudel jäävad videod tootmata, sest tellides võib see mõnel juhul tunduda kallis ja ise tegemisel puudub vajalik varustus ja/või kogemus. Selle tulemusena kasutatakse YouTube vähe ja juhuslikult ning tihti on viimane video üles laetud mitu kuud tagasi.

YouTube puhul kehtib allolev hinnaskaala üleslaadimise sagedusele:

  • 1 või rohkem videot nädalas = väga hea. 1 klipp nädalas on täiesti piisav, eriti kui on avaldamisel kindel regulaarsus a’la esmaspäeva hommik.
  • 2-3 videot kuus = hea, kuid regulaarsus kaob
  • 1 video kuus = rahuldav. Kui oled rahuldavaga rahul.
  • Harvem kui kord kuus = kasin. Teistele ei saa eeskujuks tuua kanalit, mille viimane klipp oli 3 kuud tagasi.

Kuidas jõuda sageduseni 1 video kuus/nädalas eriti olukorras, kus eelarvelised vahendid on piiratud? Kaks võimalust:

  1. Teha eraldi lihtne videoseeria kasvõi mobiiltelefoniga filmides (uues sellele oma teema ja playlisti) ning rõhuda rohkem sisule kui video tehnilisele kvaliteedile.
  2. Toota korraga 10-20 klippi ning neid ajastada nende avalikustamine.

Mõlemal juhul ei tohi unustada, et vaatajad võivad andeks anda mõne piksli kvaliteedist, kuid mitte sahisevat heli.

2) Uuri märksõnu ja optimeeri vastavalt

vidiqVeel enne kui planeerid videot tootma hakata, vaata mis selle teema kohta on juba YouTubes olemas. Vaata läbi otsingu esimesed vasted, hinda kuidas neid on optimeeritud ning milline on nende sisu.

NB: selleks, et näha märksõnu kasuta näiteks VidIQ rakendust.

Võta reegliks, et vähemalt 10% kogu videoproduktsioonile kuluvast ajast kulutad otsingusõdade analüüsile ja optimeerimisele. Mitte alla 10-15 minuti video kohta!

3) Kujunda kanalile ilus väljanägemine

Sinu kanal on sinu koduleht YouTube keskkonnas. Tere Piim, Kontuur Leo Burnett, Kino Teater – kuidas kommenteerite?

YouTube kanali kujundus

Lisaks kanali kujundusele tasub mõelda ka video kujundusele ehk pisipildile. YouTube valib iga iga üleslaetud video puhul automaatselt keskmise kaadri video thumbnailiks. Suvaline kaader video keskelt või valikus oleva 1/3 või 2/3 pealt ei ole kunagi nii head kui pilt, mis on ekstra selle video jaoks toodetud.

NB: kõige lihtsam on videole teha pilt filmimise ajal! Hiljem võib pildile teksti peale lisada. 

4) Suhtle ja erguta suhtlema

Sotsiaalmeedia turundajad on aru saanud, et Facebooki postused tasub teha sellised, mis panevad inimesi seda kommenteerima või vähemalt reageerima. Edukate turundajate puhul toimub kommentaaridele vastamine minutite jooksul.

Eesti YouTube kanalite puhul näeb väga harva, kui videos kutsutakse kommentaari jätma ning mitmete juhtumite korral, kui videot on kommenteeritud, ei ole sellele kanali omaniku poolt mingit tagasisidet.

Edukaks turundamiseks YouTubes tuleb seda võtta sotsiaalmeediakanalina.

5) Jaga videod playlistidesse

YouTubes võid luua piiramatul arvul playliste ehk esitlusloendeid. Üks video võib olla ka mitmes loendis ning lisaks võid vajadusel loendit täiendada videotega, mis ei asu sinu kontol.

Kindlasti too loendid oma kanali esilehel tähtsuse järjekorras välja.

6) Ühenda oma internetikanalid

Eestis kohtab veel tihti, et kodulehel on välja toodud ettevõtte Facebooki fännileht ja mõnikord ka Twitteri või muu sotsiaalmeedia kanal, kuid YouTube on “unustatud” lisada.

YouTube kanali linkimisel on mitmeid võimalusi, juhul kui regulaarselt videosid toodad, siis kasuta linki, mis võimaldab koheselt kanalit tellida.

Mõtle välja kasutaja loogiline teekond a’la video treiler Facebookis, link edasi YouTube täispikale klipile ning peale seda kodulehele, et tellimuse edastamiskes või ostu sooritamiseks ning tee see linkide abil võimalikuks. Arvesta ka vastupidiste teekondadega a’la kutsu YouTube video vaataja ettevõtte fänniks Facebookis.

7) Sea eesmärke ja mõõda tulemusi

Millal vaatasid viimati oma YouTube kanali analüütikat? Millised on viimase kuu populaarseimad klipid sinu kanalis? Kui palju vaadatakse neid mobiilidest või tahvelarvutitest? Milline on populaarseim sihtrühm?

Kas video kirjeldusse lisatud link on kuidagi jälgitav? Kui videos kutsusid üles video all olevale lingile klikkima, kas siis hiljem saad kokku lugeda mitu klikki tehti? Kasuta näiteks mõnda URLi lühendajat.

Kokkuvõte

Kui oled YouTube kanalisse videosid laadinud ja nende põhjal teinud järelduse, et videoturundus sinu jaoks ei tööta, siis tõenäoliselt:

  1. Sinu videod ei huvita vaatajaid (see on enamus juhtudel peamine põhjus).
  2. Huvilised ei leia sinu videosid üles (kontrolli, kas need on märksõnade abil leitavad, embeddidud kodulehele jne).
  3. Video vaataja ei saa kliendiks? Aga äkki sai, kuid sa ei ole seda mõõtnud?

Jälgides siin väljatoodud soovitusi võid juba selle aasta lõpuks olla Eestis oma valdkonna TOP3 videoturundaja seas. Kui soovid oma kanalile tasuta konsultatsiooni, siis küsi julgelt.