7 soovitust pühade videotervituseks

Juba mõne nädala pärast täienevad meie (e-maili) postkastid soovide ja tervitustega lähenevate pühade ja aastalõpu puhul, kuid millest meelde jäävad tõenäoliselt vaid üksikud.

Kui soovid, et Sinu jõulu- või aastavahetuse soov oleks sel aastal erilisem, siis tee sellest videotervitus. Allolevalt 7 soovitust selleks.

1) Turunda

Jah, Sinu jõulutervitus on alati tükike turundamist, olgu selleks tavaline postkaart, Facebooki update või videotervitus – see ütleb Sinu(,) brändi või toote või teenuse kohta midagi. Kasuta seda ära ehk ära ehk ära saada anonüümset ja mitte sinu veebilehel olevat jõulutervituse linki.

– “Jaga kommi”
Ehk e-mailiga jõulutervitust saates, mõtle, kas kõik, kas kuidagi premeerida neid (esimest 100 vms?), kes seda vaatasid? Ära sunni selleks, pigem üllata!

– Jaga OMA lehel
Ükskõik kas toodad video või teed lihtsa jõulupildi – saada vaataja seda vaatama oma veebilehele, millel ka loogiline URL a’la mitusait.ee/joulud-2011. Googeldades “jõulutervitus 2010” leidsin, et Sertifitseerimiskeskus on eelmisel aastal teinud küll jõuluvideo, kuid linki sellele nende lehelt ei leia.

Samas Saku Õlletehase lihtne, lahe, temaatiline ja originaalne jõuluklipp 2010. aastast jääb meelde, kutsub külastama ja jagama.

httpv://www.youtube.com/watch?v=gIYn2cEMuHs

3) Ole personaalne

Lihtne ja siiras jõulutervitus video kujul kogu kollektiivilt on (väikeettevõtete puhul) parem kui anonüümne “rahulikke-jõule-ja-head-uut-aastat” stiilis video või pilt. Video on samas igal juhul parem kui pilt, sest:
– see hoiab vaataja kauem sinu jõulutervituse veebilehel,
– YouTube laetuna aitab kaasa otsingumootoritele optimeerimisele.

Personaalset jõulutervitust annab ka loominguliselt lahendada – näiteks Pixability eelmise aasta muusikavideo-stiilis jõulutervitus:

httpv://www.youtube.com/watch?v=4zcfa5ewIfY

Kõige efektiivsem personaalsus on siiski oma kliendile isiklikult kingitusega külla minna;)

4) Ühenda inimesi

Kui ettevõte asub üle Eesti (või maailma) laiali, siis loo videotervitus, kus filiaalide, tütarettevõtete, osakondade liikmete klippidest saab kokku terviklugu.

USA videoturundusettevõte TurnHere jõuluklipp 2010 aastast:

5) Pane inimesed oma videotervitust jagama

Ühes varasemas postituses on välja toodud idee kuidas saada oma videole rohkem vaatamisi. Mõtle, kas võiksid kasutada sarnast stiili.

6) FUN

Jõulud on rõõmuaeg – kui suudad inimesi oma tervitusega naer(ata)ma panna, siis jääd 10korda paremini meelde. Seda rohkem ka vaatamisi klipp saab.

7) 70+ näidet 2010

Mekaia kodulehelt leiab 2010 aastast rohkem kui 70 firma jõulukaardi näidet – ehk saad siit omalegi mõne mõtte.

Jäta meelde

– E-mailiga jõulutervitust saates vali ilus väikepilt videole. See ei pea olema frame videoklipist, vaid võib olla eraldi kujundatud (koos play-nupuga). Vaata, et see siiski läheks kujunduslikult kokku nii video sisu / maandumis- ehk kampaanialehega.
– üldjuhul hoia video pikkus alla minuti, soovitavalt 30-45 sekundit.
– ära “turunda üle” ega lisa liiga palju infot, headest soovidest piisab.

Kui said eelnevast inspiratsiooni oma ettevõtte videotervituseks, siis võta julgelt ühendust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga