674 tundi poliitikat Tallinna Linnavolikogust

Lõpusirgele on jõudnud ca nädal aega väldanud projekt, mille käigus sai Tallinna Linnavolikogu istungite videoarhiiv YouTubes kättesaadavaks. Rohkem kui 150 istungi videosalvestused, millest lühemad on alla tunni, kuid pikemad isegi kuni 12 tundi, on kogupikkusega 674 tundi ehk 28 päeva. 

Tallinna Linnavolikogu YouTube

Videod on laetud selleks loodud YouTube kanalile YouTube.com/TallinnaVolikogu ning on jaotatud aastate lõikes esitlusloenditesse. Viimasest üleslaetud volikogu istungist sai tehtud väljavõtteid näitamaks volikogu liikmetele, et oma sõnavõttudele ja arupärimistele on interneti vahendusel võimalik suuremat tähelepanu saada kui volikogu istungisaal.

Keda huvitab?

Loomulikult ei viitsi ükski poliitikafänn kogu istungite arhiivi läbi vaadata, sest kui päevas vaadata 8h istungeid, siis matemaatiliselt kulub kõigi läbimängimiseks ca 3 kuud. 

Samas teadmine, et Linnavolikogu istungid, mille avalikud videosalvestused on nüüd lihtsamini leitavad ja online meedias jagatavad, kutsub ehk volikogu liikmeid rohkem korrale – ehk valmistavad sõnavõttude ja arupärimiste esitajad oma ettepanekud ja arvamused edaspidi paremini ette ning ka linnajuhid arvestavad teadmisega, et hea maitse piire ületavad vastused ja kommentaarid võivad saada suurema avaliku tähelepanu osaliseks kui vaid volikogu saal.

Teisalt oli videoarhiivi kättesaadavaks tegemine oluline “mälukaotusega poliitikute” juhtumite välistamiseks. Kui on teada, et aastal X raius rahvasaadik volikogu istungil ühte juttu, aga hiljem ei mäleta või ei tunnista, et midagi sellist on olnud, siis kiire otsinguga saab saadikule sõnavõttu meelde tuletada.

Tunnustus Tallinna Linnavolikogu Kantseleile

KOV istungite videosalvestuste ja -ülekannete teema sai siin blogis alguse 10 päeva tagasi, sel esmaspäeval oli Tallinna Linnavolikogu istungite laadimine veel poolepeal.

Linnavolikogu Kantseleile tuleb tunnustust avaldada, et volikogu istungite videosalvestused on juba 2007. aastast alates (allalaetaval kujul) kõigile tasuta kättesaadavad. Tõenäoliselt pole ühelgi teisel omavalitsusel Eestis niivõrd suurt istungite videoarhiivi.

See, et istungite videod on nüüd YouTubes, ei tähenda seda, et istungite videosalvestused on avalikustatud, vaid seda, et avalikud videod on nüüd lihtsamini kättesaadavad. Pealegi sai YouTube pikemate kui 15-minutiliste videote üleslaadimine võimalikuks alles 2011. aastal.

Laen ka edaspidi Tallinna Linnavolikogu avalikust videoarhiivist kättesaadavaid istungite salvestusi YouTube.com/TallinnaVolikogu kanalisse üles, poliitikahuvilised võiksid selle endale tellida. Samas pakun volikogu liikmetele tasuta võimalust oma sõnavõtust või arupärimisest eraldi lõik üles laadida.

Kui keegi aga leiab senisest arhiivist mõne eriti laheda, rumala, asjaliku või muul viisil erilise sõnavõtu, siis leian ka selle aja, et see eraldi klipiks välja lõigata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga