6 soovitust puhkusevideo tegemiseks

Nii kalendri kui ilma järgi on Eestimaal veel suvi. Mõned päevad vihma ja vahelduvat pilvisust ei tohiks kurvastada ka neid, kel puhkus augustisse on jäänud. Selles postituses annan paar soovitust kuidas oma (suve)puhkus videosse võtta nii, et seda ka hiljem hea meenutada oleks.

Video tegemiseks on suvi oma loomuliku valgusega kõige ideaalsem aeg. Seda nii puhkuse- kui turundusvideote tootmise mõttes. Sel korral räägime siiski puhkusest.

6 soovitust puhkusevideo tegemiseks

1) Näita oma silmade läbi, mida näed ja koged. Üks huvitavamaid vaatenurki on POV (Point Of View) shotid ehk võtted vaataja silmade läbi. Tihti on selleks pea külge kinnitatud kaamera abil jäädvustatud elamused, kuid teinekord piisab ka aerust, näiteks filmis üks tüüp aeru külge kinnituatud kaameraga kuidas haid veealuses maailmas teda jälgivad, kuid aeru (ja veidra kalaga) saab sõber Siimu St Lucia rannas taga ajada:

httpv://www.youtube.com/watch?v=SeD-OLakB7A

Mida loomingulisem oled kinnitusvahendiga seda huvitavamad lahendused tulevad. Siiski soovitan, et video võiksid kokku panna erinevate nurkade alt võetud võtetest.

Hinna ja kvaliteedi suhtes on endiselt parimateks POV kaamerateks GOPRO HD seeria mudelid.

2) Mõtle klippidest. Suurim viga, mis puhkusel tehakse on liiga pikalt filmitud planeerimata võte. Esiteks on puhkus mõeldud puhkuseks ning teiseks võtab pikkade klippide hilisem vaatamine ja muutmine kordades rohkem aega. Planeeri oma aega ja klippe arukalt.

3) Jäädvusta momendid, mida ise oluliseks pead, sest puhkusevideod tehakse peamiselt enda ja tuttavate tarbeks. Mõni moment külmast joogist kuskil rannabaaris või hetk spontaansest vestlusest kohalikega tuletab hilisemal vaatamisel palju rohkem meelde, kui ülevaatlik looduspilt.

Seetõttu tasub mõne meeldejääva hetke puhul kaamera välja võtta ning kasvõi mõned sekundid sellest videosse saada.

4) Las asukoht räägib iseenesest. Erinevate kohtade kokkumiksitud lühiklipid annavad tihti parema ülevaate kui kaamerasse loetud pikk jutt.

Hea mõte on teha mingit kindlat tegevust erinevates situatsioonides (vt allolev reisivideo), kuid mõnikord on mõistlik kogu kaader asukoha näitamiseks jätta.

5) Filmi oma sõpru. Lisaks sellele, et ka sõpradel tekib pärast suurem huvi videot vaadata (ja jagada), saab tihti just teistest unikaalseid kaadreid, mida enese või asukoha filmimisel on raske üles võtta.

6) Tunne tegemisest rõõmu. Kui sul on video tegemise ajal lõbus, siis tõenäoliselt on seda ka lõbus vaadata. Pealegi on sul puhkus – naudi nii seda, kui selle salvestamist. Materjali editeerimine jäta hilisemaks koduseks tööks.

***

Lõpetuseks viimase 5 päevaga ligi 3 miljonit vaatamist kogunud reisivideo, mida kolm sõpra tegid oma 44 päevase puhkuse jooksul kokku 11 riigist (vt ka osa 2 “LEARN” ning osa 3: “EAT“).

httpv://www.vimeo.com/27246366

Kommentaaridesse võid jätta lingi oma puhkusevideotele ning kui teema huvitab, siis soovitan sul lugeda selle blogi “Reisivideo” kategooria postitusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga