Videoturundus.ee- Räägi oma lugu

3 soovitust YouTube kanali seadete muutmiseks

Mõni nädal tagasi lisandus YouTube konto seadete (settings) alla kanali seadete muutmise võimalus. Vaikeseadete (deafult settings) alt on võimalik kõikidele tulevastele üleslaetavatele videotele lisada standard seaded nii video kategooria, pealkirja, kirjelduse, märksõnade ning video asukoha osas.

Video vaikeseaded

Selline lahendus sobib hästi näiteks PostimeesOnlinele, kelle videod on tihti suvalise pealkirja ja arusaamatu kirjeldusega, aga ka teistele, kes palju videosi üles laevad ja ei viitsi igale videole kirjeldust või märksõnu lisama hakata.

Vaikeseadete lahendus on teeb elu lihtsamaks ka neil, kelle videod on kindla asukoha ja kategooriaga seotud. Näiteks majutusasutused saavad kõikidele oma videotele seada default asukoha ning kategooria (näiteks: Reisimine ja Sündmused)

Vaikeseaded kehtivad siiski tulevastele videotele, seega PostimeesOnline peaks oma senised 744 video pealkirja ja kirjelduse manuaalselt üle vaatama.

Videosisene programmikoostamine

Kuigi YouTube eestikeelsest tõlkest on tihti keerulisem aru saada kui inglisekeelsest, tähendab eile lisandunud videosisene programmikoostamine (InVideo programming) kahte võimalust.

Esiteks on võimalik kõikidele oma kanali videotele lisada televisiooni stiilis bränding, milleks saad valida kanali avatari või lisada oma valiku. Soovitav on kasutada transparent ehk läbipaistva logo lahendust.

Lisatud logo eeliseks on selle klikitavus ehk selle abil on võimalik video vaataja oma kanalisse suunata.

Video esiletoomise võimalus tähendab kõikidele kanalis olevatele videotele ühe video lisamist.

Lahendus sobib neile, kellel on üks kindel video, mida teiste video vaatajatele pakkuda. Soovitavalt tasub see lisada video lõppu.

Video esiletoomise võimalust on paljud ka varem kasutanud, kuid siis tuli lisada see juba video editeerimisel ning peale üleslaadimist märkuste ehk annotatsiooni abil.

Lisavõimaluste taustinfo

Ei pea olema kõige teravam pliiats mõistmaks miks sellised lisavõimalused on YouTube poolt tekitatud.

YouTube pakub seadete muutmise läbi kasutajale võimalust hoida vaataja kauem kasutaja enda infoväljas, mistõttu on neid võimalusi mõistlik ära kasutada.

3 soovitust kanali seadete muutmiseks

1) Kõikidel üleslaetavatel videotel on juba automaatsed vaikeseaded – pealkirjaks on video faili nimi (punkt) formaadi nimi.

Tõenäoliselt soovid sa oma video kohta rohkem infot jagada kui Minu_video001.mp4, seega lisa video default seaded: kategooria pealkiri, kirjeldus, märksõnad ja asukoht. Uue video üleslaadimisel saad neid alati täiendada ja muuta.

Ka tublimad unustavad – näiteks see, et Raju 10 tiiser on .mov fail ei anna vaatajale olulist lisainfot:

2) “Esmalt tee tuba korda, siis kutsu külalised” ehk enne kui lisad kõigile üleslaetud videotele bränditud ja klikitava logo siis vaata üle oma YouTube kanal.

Näiteks selles blogis korduvalt “jalgu jäänud” Postimees suunab päevas 850 000 klikki saava portaali jaluses olevast YouTube lingist alloleva kujundusega videokanalisse:

3) Ühe video esiletoomine kõikide teiste videote peal (soovitavalt lõpus) on lahe lisavõimalus, mis YouTubel võimaldab vaatajaid hoida kauem oma keskkonnas, aga sinul kauem oma infoväljas.

Samas ei pruugi olla see parim lahendus, sest esiletoodud video ilmub kõikide teiste üleslaetud videote peal. Võimalik, et lähiajal see muutub ehk saab kasutaja saab valida, milliseid videosi ta soovib sel viisil ühendada.

Kokkuvõte

YouTube soovib, et kasutajad oleks kauem tema keskkonnas, turundaja soovib, et rohkem oma infoväljas. Eile avatud kanali seaded annavad selleks mõned lisavõimalused – proovi järele!

, , ,Kui sulle meeldis see lugu, loe ka: